Lerikdə müəllim direktor tərəfindən döyüldüyünü iddia edir
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, Lerik rayonunun Züvüc kəndində müəllimlə məktəb direktoru arasında insident baş verib.
İbtidai sinif müəllimi Qalib Xosuyev məktəb direktoru Sahil Ağayev tərəfindən döyüldüyünü və uzun müddətdir təzyiqlərə məruz qaldığını iddia edir.
Qalib Xosuyevin sözlərinə görə, son üç ildə məktəbdəki fəaliyyətində bir sıra haqsızlıqlarla üzləşib. O bildirib ki, əvvəlcə məktəbəqədər hazırlıq qrupunda bir il dərs deməsinə baxmayaraq, həmin sinif qanunsuz şəkildə əlindən alınıb və başqa müəllimlərə verilib. Müəllimin bu vəziyyətə etiraz etməsi isə fiziki və mənəvi təzyiqlərlə nəticələnib.
O, həmçinin direktor Sahil Ağayevi 10-cu sinifdə oxuyan qızı ilə bağlı əsassız məlumatlar yaymaqda ittiham edir.
Qalib Xosuyev hesab edir ki, bu təzyiqlər onun direktorun bəzi qanunsuz fəaliyyətlərini ifşa etməsi ilə bağlıdır.
Hazırda məsələ ilə bağlı Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən araşdırma aparılır.
Qurumdan bildirilib ki, bütün iddialar diqqətlə incələnəcək və qanunvericiliyə uyğun tədbirlər görüləcək.скачать dle 11.3

Скандал в Лерикском районе: учитель обвинил директора школы в избиении
Как сообщает Teleqraf, педагог начальных классов Галиб Хосуев утверждает, что был избит директором школы Сахилем Агаевым и длительное время подвергался давлению.
По словам Г.Хосуева, за последние три года он столкнулся с рядом несправедливостей в своей школьной деятельности. Он заявил, что сначала он преподавал в группе дошкольной подготовки в течение года, однако потом этот класс незаконно забрали у него и передали другим педагогам. Протест учителя против этой ситуации привел к физическому и моральному давлению.
Он также обвиняет директора Сахиля Агаева в распространении необоснованной информации о своей дочери, которая учится в 10-м классе.
Галиб Хосуев считает, что это давление связано с тем, что он разоблачил некоторые незаконные действия директора.
В настоящее время Лянкяран-Астаринское региональное управление образования проводит расследование по этому вопросу.
В образовательной структуре сообщили, что все утверждения будут тщательно изучены и будут приняты меры в соответствии с законодательством.скачать dle 11.3