Pakistan Azərbaycan bazarına ət tədarükünə başlayacaq
Pakistan Azərbaycana ət ixracına başlamaq üçün rəsmi icazə alıb və tədarükün operativ şəkildə həyata keçirilməsi məqsədilə yaxın vaxtlarda yerli idxal şirkətləri ilə əməkdaşlıq qurmağı planlaşdırır.
"Report" Pakistan mediasına istinadən xəbər verir ki, bu barədə Pakistanın Ticarətin İnkişafı İdarəsi (TDAP) məlumat yaylıb.
Bu, Pakistanın Heyvanların Karantini Departamentinin Azərbaycan tərəfinin müəyyən etdiyi bütün baytarlıq və qida tələblərini uğurla yerinə yetirməsi sayəsində mümkün olub.
TDAP artıq ət ixracatçıları və müvafiq təşkilatlarla xüsusi iclas keçirərək Azərbaycan bazarına çıxış strategiyalarını ətraflı müzakirə edib.
Növbəti addımlar çərçivəsində noyabrda Pakistanın ət ixracatçılarından ibarət nümayəndə heyətinin Bakıya gəlməsi planlaşdırılır. Bundan əlavə, birbaşa ticarət və işgüzar əlaqələrin gücləndirilməsi üçün Azərbaycanın aparıcı idxalçıları Pakistanda keçiriləcək sərgidə iştirak etməyə dəvət olunacaqlar.скачать dle 11.3

Пакистан готовится поставлять мясо на рынок Азербайджана
Пакистан официально получил разрешение на экспорт мяса в Азербайджан и планирует в ближайшее время установить сотрудничество с местными компаниями-импортерами для оперативного запуска поставок.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пакистанские СМИ, об этом сообщает Управление по развитию торговли Пакистана (TDAP).
Одобрение стало возможным после того, как Департамент карантина животных Пакистана успешно выполнил все ветеринарные и продовольственные требования, установленные азербайджанской стороной.
В связи с новыми возможностями TDAP уже провело специальное совещание с экспортерами мяса и профильными организациями, на котором были детально обсуждены стратегии выхода на азербайджанский рынок.
В рамках дальнейших шагов планируется направить делегацию пакистанских экспортеров мяса в Баку в ноябре 2025 года. Кроме того, ведущие азербайджанские импортеры будут приглашены принять участие в предстоящей выставке в Пакистане для укрепления прямых торговых и деловых связей.скачать dle 11.3