Neymar dekabra qədər meydandan uzaq qalacaq
Braziliyanın "Santos" klubunun hücumçusu Neymar bud əzələsində yaranmış zədə səbəbindən noyabrın sonuna qədər meydana çıxa bilməyəcək.
Bu barədə "L'Équipe" nəşri klubun prezidenti Marselo Teyşeyranın sözlərinə istinadən xəbər yayıb.
Mənbənin məlumatına əsasən, Neymar təxminən dekabrın əvvəlində, yəni Braziliyada mövsümün əsas hissəsi başa çatdığı zaman komandaya qayıda biləcək.
Qeyd olunur ki, sentyabrda zədələnmiş hücumçu ümumilikdə təxminən altı həftə oyun xaricində qalacaq. 2025-ci ildə Neymar artıq iki dəfə budun arxa hissəsindən zədə alıb. Futbolçunun hazırkı müqaviləsi 2025-ci ilin sonuna qədər nəzərdə tutulub.
"Transfermarkt" portalının təqdim etdiyi məlumata görə, 32 yaşlı futbolçunun bazar dəyəri 11 milyon avrodur.скачать dle 11.3

29.09.2025 15:55 924
По данным источника, Неймар вернётся в строй примерно к началу декабря, когда в Бразилии завершается сезон регулярного чемпионата.
Отмечается, что получивший в сентябре травму форвард суммарно пробудет вне игры около шести недель. В 2025 году Неймар дважды травмировал заднюю поверхность бедра. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до конца 2025 года.
Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 11 млн евро.скачать dle 11.3