Paşinyan Minskdə keçiriləcək iclasda iştirak etməyəcək
"Ermənistan MDB hökumət başçıları şurasının Belarusun paytaxtı Minskdə keçiriləcək iclasında baş nazirin müavini səviyyəsində təmsil olunacaq".
ın "Sputnik Ermənistan"a istinadən xəbərinə görə, bu barədə Belarus xarici işlər nazirinin müavini Pavel Utyupin bildirib.
Onun sözlərinə görə, iclas sentyabrın 29-30-da keçiriləcək, MDB ölkələrinin hökumət başçılarının Minskə gəlməsi gözlənilir, onların demək olar ki, hamısı şəxsən iştirak edəcək, Ermənistan və Türkmənistanı isə baş nazirin müavinləri təmsil edəcək.
Ermənistan baş nazirinin müavini Mqer Qriqoryanın ofisindən verilən məlumata görə, o, görüşdə videoəlaqə vasitəsilə iştirak edəcək. Hələ 2024-cü ilin iyununda Paşinyan bəyan etmişdi ki, Lukaşenko Belarusun prezidenti olduğu müddətdə heç bir erməni rəsmisi Minskə getməyəcək.скачать dle 11.3