17.09.2025 18:45 891
Bildirilib ki, sentyabrın 16-da Sumqayıt şəhəri Kimyaçılar qəsəbəsi ərazisində yerləşən yaşayış evlərindən birində 2 şəxsin ölməsi barədə şəhər prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Araşdırma zamanı 1987-ci il təvəllüdlü İlkin Atakişiyevin ailə münaqişəsi zəminində arvadı 1989-cu il təvəllüdlü Yeganə Atakişiyevaya bıçaqla xəsarət yetirərək qəsdən öldürməsi, daha sonra özünə bıçaq xəsarəti yetirərək intihar etməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Sumqayıt şəhər prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1 (qəsdən adam öldürmə) və 125-ci (özünü öldürmə həddinə çatdırma) maddələri ilə cinayət işi başlanaraq istintaq aparılır.скачать dle 11.3

По факту гибели супружеской пары в Сумгайыте возбуждено уголовное дело
Прокуратура Сумгайыта возбудила уголовное дело по факту гибели супружеской пары в поселке Кимьячылар.
Как сообщили в прокуратуре, согласно предварительной версии, Илькин Атакишиев (1987 г.р.) на почве семейного конфликта убил свою супругу Егяну Атакишиеву (1989 г.р.), после чего совершил самоубийство. В качестве орудия убийства и самоубийства Атакишиев использовал кухонный нож.
Дело возбуждено по статьям 120.1 (умышленное убийство) и 125 (доведение до самоубийства) УК АР, ведется следствие.скачать dle 11.3