13.08.2025 11:46 1 020
Bakıda 27 yaşlı Aynur Zərbəliyeva başqa xanımla yazışan həyat yoldaşı Sakit Zərbəliyevi ölümcül bıçaqlayıb.
Hadisə paytaxtın Nizami rayonu, Çobanzadə küçəsindəki mənzillərdən birində baş verib.
2015-ci ildə Aynur və Sakit ailə həyatı qurublar. Onların birgə nikahdan övladları olmasa da, Aynurun əvvəlki ərindən iki, Sakitin isə əvvəlki həyat yoldaşından üç övladı olub. Həmçinin, Sakitin qardaşının həyat yoldaşı rəhmətə getdiyi üçün onların da iki övladı bu ailənin himayəsində olub.
Paytaxtın Nizami rayonunda ev alqı-satqısı ilə məşğul olan Sakit başqa bir xanımla münasibət qurub. Bir gün Aynur ərinin telefonunda onun başqa qadınla yazışmasını aşkar edib və ailədə söz-söhbət başlayıb. Məsələ ilə bağlı ailədə bir neçə dəfə mübahisə də yaranıb.
Bir müddət əvvəl cütlük arasında yenidən mübahisə başlayıb və Sakit evi tərk edərək iş yerinə gedib.
Axşam evə qayıdan Sakit Aynurdan çay istəyib. Aynur isə cavabında "get kiminlə yazışırsan, çayı da o versin, sənə çay düşmür" deyib. Cütlük arasında yenidən sözlü mübahisə başlayıb və Sakit yataq otağına keçib yerində uzanıb. Bir neçə saatdan sonra əsəbləri sakitləşməyən Aynur ərini öldürməyə qərar verib və o, bu məqsədlə mətbəxdən bıçaq götürüb sakitcə yataq otağına keçib. Sakiti yatmış bilən Aynur ona hücum edib və Sakitin ürək, boğaz və boyun nahiyələrindən 9 bıçaq zərbəsi endirib.
Ərinin öldüyünü zənn edən qadın evdən çölə çıxıb pilləkəndə oturub. Bu vaxt Sakit yaralı vəziyyətdə pilləkənə çıxaraq ondan su və mobil telefon istəyib. Qadın ərinə əvvəlcə su, sonra isə mobil telefon verib. Sakit telefonla təcili tibbi yardıma zəng vurub kömək istəyib. Həkimlərin köməyi ilə Sakit xəstəxanaya çatdırılıb və əməliyyat olunub.
Polis əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat nəticəsində hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Aynur Zərbəliyeva saxlanılıb və istintaqa təhvil verilib.
Faktla bağlı cinayət işi başlanıb və A.Zərbəliyeva barədə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində keçirilən prosesdə məlum olub ki, A.Zərbəliyeva həyat yoldaşı ilə barışıb.

В Баку женщина поймала мужа на переписке с другой и нанесла ему девять ударов ножом
Как сообщает Oxu.Az, инцидент произошел в одной из квартир на улице Чобанзаде в Низаминском районе столицы.
В 2015 году Айнур и Сакит создали семью. У них не было общих детей от брака, однако у Айнур было двое детей от предыдущего мужа, а у Сакита - трое от предыдущей жены. Также, поскольку жена брата Сакита умерла, их двое детей находились под опекой этой семьи.
Сакит, занимавшийся куплей-продажей недвижимости в Низаминском районе, завел отношения с другой женщиной. Однажды Айнур обнаружила в телефоне мужа его переписку, и в семье возникали споры.
Некоторое время назад между супругами снова начался спор, и Сакит ушел из дома на работу.
Вернувшись вечером домой, он попросил у Айнур чай. Она ответила: "Иди к той, с кем переписываешься, пусть она тебе чай и подает". Между супругами снова начался спор, и Сакит пошел в спальню и лег. Через несколько часов Айнур, не успокоившись, решила убить мужа и с этой целью взяла нож из кухни и тихо вошла в спальню. Думая, что мужчина спит, женщина напала на него и нанесла 9 ударов ножом в область сердца, горла и шеи.
Полагая, что муж мертв, женщина вышла из квартиры и села на лестнице. В это время Сакит, будучи раненым, вышел к ней и попросил у нее воды и мобильный телефон. Женщина сначала дала мужу воду, а затем мобильный телефон. Сакит позвонил в скорую помощь. Он был доставлен в больницу и прооперирован.
В результате операции, проведенной сотрудниками полиции, подозреваемая в совершении преступления Айнур Зарбалиева была задержана и передана следствию.
По данному факту было возбуждено уголовное дело, и в отношении А.Зарбалиевой избрана мера пресечения в виде ареста.
На процессе в Бакинском суде по тяжким преступлениям выяснилось, что А.Зарбалиева примирилась со своим мужем.