Allahşükür Paşazadə G20 Dinlərarası Forumunda iştirak edəcək
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri Şeyxülislam Allahşükür Paşazadə avqustun 10-da G20 Dinlərarası Forumunda iştirak etmək üçün Cənubi Afrikanın paytaxtı Keyptaun şəhərinə səfərə gedəcək.
Bu barədə QMİ-nin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Qeyd edilib ki, G20 Sammitləri ərəfəsində keçirilən Dinlərarası Forum davamlı fəaliyyət göstərən nüfuzlu dinlərarası qlobal platformadır. G20 Dinlərarası Forumun Bolonya, Bali, Punada keçirilən tədbirlərinin iştirakçısı olmuş Şeyxülislam A.Paşazadə Cənubi Afrika Respublikasındadı növbəti tədbirə G20 Dinlərarası Forumun Prezidenti Kol Dürham tərəfindən dəvət olunub.
10-14 avqust tarixlərində baş tutacaq Keyptaun Forumunun mövzusu “İman fəaliyyətdə”dir. Forumun açılış plenar iclasında çıxış edəcək QMİ sədri Şeyxülislam A.Paşazadənin tədbir çərçivəsində müxtəlif mədəni proqramlarda iştirakı, Forum iştirakçıları və rəsmilərlə görüşləri nəzərdə tutulur.
Azərbaycanı G20 Dinlərarası Forumda, həmçinin, Azərbaycan Milli Məclisinin deputatları, habelə Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin icraçı direktoru Rəvan Həsənov təmsil edəcəklər.скачать dle 11.3

Аллахшукюр Пашазаде примет участие в Межрелигиозном форуме G20
Отмечено, что Межрелигиозный форум, проводимый в преддверии саммитов G20, является авторитетной постоянно действующей глобальной межрелигиозной платформой. Шейхульислам А.Пашазаде, который был участником мероприятий Межрелигиозного форума G20 в Болонье, Бали и Пуне, был приглашен на очередное мероприятие в Южно-Африканской Республике президентом Межрелигиозного форума G20 Колом Дурхамом.
Тема Кейптаунского форума, который пройдет с 10 по 14 августа, - "Вера в действии". Председатель УМК Шейхульислам А.Пашазаде, который выступит на открытии пленарного заседания форума, также примет участие в различных культурных программах в рамках мероприятия, запланированы встречи с участниками форума и официальными лицами.
Азербайджан на Межрелигиозном форуме G20 также будут представлять депутаты Милли Меджлиса Азербайджана, а также исполнительный директор Бакинского международного центра мультикультурализма Раван Гасанов.