Ağdamda bağça müdiri rüşvətə görə həbs edildi
Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Ağdam rayonu, Dördyol qəsəbə-2 uşaq bağçasının rüşvətalmada təqsirləndirilən sabiq müdiri Kəmalə Quliyevanın cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
Oxu.az-ın məlumatına görə, hakim Dadaş İmanovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə təqsirləndirilən şəxsə hökm oxunub. Məhkəmənin hökmü ilə K.Quliyeva 4 il 6 ay azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, K.Quliyeva əvvəllər də oğurluğa görə məhkum edilib və ona Xətai Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə 1 il 2 ay azadlığın məhdudlaşdırılması cəzası təyin edilib.
İttihama görə, K.Quliyeva tələbə yoldaşı və rəfiqəsi olan Dilguşə İmanovadan onun həyat yoldaşını işə düzəltmək məqsədilə 2 min 300 manat rüşvət alıb. Daha sonra verdiyi sözə əməl etmədiyi üçün D.İmanovanın həyat yoldaşı bu barədə hüquq-mühafizə orqanlarına şikayət edib.скачать dle 11.3

В Агдамском районе директор детского сада получила срок за взятку
В Гянджинском суде по тяжким преступлениям завершился судебный процесс по уголовному делу бывшего директора детского сада №2 поселка Дёрдъёл Агдамского района Кямали Гулиевой, обвиняемой во взяточничестве.
Как сообщает Oxu.Az, на процессе под председательством судьи Дадаша Иманова был зачитан приговор, согласно которому К.Гулиева приговорена к 4 годам и 6 месяцам лишения свободы.
Отметим, что К.Гулиева ранее была судима за кражу и приговором Хатаинского районного суда ей было назначено наказание в виде ограничения свободы сроком на 1 год и 2 месяца.
Согласно обвинению, К.Гулиева получила взятку в размере 2 300 манатов от своей однокурсницы и подруги Дильгуши Имановой с целью трудоустройства ее супруга. Позже, когда она не выполнила своего обещания, супруг Д.Имановой пожаловался на нее в правоохранительные органы.скачать dle 11.3