Ali Məhkəmə "Meydan TV" ilə bağlı qərarı qüvvədə saxlayıb
Bu gün hakim Elşad Şamayevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub. Bu barədə vəkil Elçin Sadıqov APA-ya bildirib.
Qərara əsasən, şikayət təmin edilməyib və qətnamə qüvvədə saxlanılıb.
Qeyd edək ki, Səbail Rayon Məhkəməsi 2017-ci ilin mayında Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında Elektron Təhlükəsizlik Mərkəzinin iddiası əsasında "Azadlıq" qəzeti, "Azadlıq Radiosu", "Azərbaycan Saatı" proqramı, "Turan TV" və "Meydan TV"nin saytının bloklanması barədə qərar çıxarıb.
Bakı Apellyasiya Məhkəməsi həmin qərardan verilən şikayəti təmin etməyib.
2019-cu ildə Ali Məhkəmədə verilmiş qərara əsasən, "Meydan TV"yə blok qoyulması ilə bağlı qərar ləğv edilərək yenidən baxılması üçün Bakı Apellyasiya Məhkəməsinə göndərilib.
Lakin məhkəmədə iddia yenidən təmin olunub və "Meydan TV"nin ölkədə yayımına tətbiq edilən blok aradan qaldırılmayıb.скачать dle 11.3

Верховный суд оставил в силе решение по делу Meydan TV
В Верховном суде рассмотрена кассационная жалоба по делу о блокировке Meydan TV. Так, сегодня под председательством судьи Эльшада Шамаева было оглашено решение.
Как передает Median.Az, об этом АПА сообщил адвокат Эльчин Садыгов.
Согласно решению, жалоба не была удовлетворена, и постановление осталось в силе.
Отметим, что в мае 2017 года Сабаильский районный суд, рассмотрев иск Центра электронной безопасности при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий, принял решение о блокировке сайтов газеты "Свобода", "Радио Свобода", программы Azərbaycan Saatı, Turan TV и Meydan TV.
Бакинский апелляционный суд отклонил жалобу на это решение.
В 2019 году Верховный суд отменил постановление о блокировке Meydan TV и направил дело на повторное рассмотрение в Бакинский апелляционный суд. Однако суд повторно удовлетворил иск, и блокировка вещания Meydan TV на территории страны не была снята.скачать dle 11.3