Rusiya İstintaq Komitəsi Yekaterinburqda saxlanılan azərbaycanlılar haqqında məlumat yayıb
Yekaterinburqda saxlanılan azərbaycanlıların təqsirləndirildiyi qətllərin səbəbi biznesdə təsir dairələrinin bölünməsi ilə bağlı münaqişə olub.
TASS agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bunu Rusiya İstintaq Komitəsinin rəsmi nümayəndəsi Svetlana Petrenko bildirib.
"İstintaqla müəyyən edilib ki, cinayətkar qrupun tərkibində olan təqsirləndirilən şəxslərin 2001-ci ildə bıçaq xəsarətlərindən dünyasını dəyişən Yunis Paşayevin qətlində, 2010-cu ildə F.Şirinovu sifarişlə öldürməyə cəhddə, 2011-ci ildə isə Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı İ.Hacıyevin qətlə yetirilməsində əlləri var. Bu cinayətlərin motivi, istintaqın hesab etdiyi kimi, biznesdə təsir dairələrinin bölünməsi, habelə şəxsi qisasçılıq olub", - deyə Rusiya İstintaq Komitəsinin rəsmisi bildirib.
S.Petrenko əlavə edib ki, ifadələrin yerindəcə alınması zamanı təqsirləndirilən şəxslərdən biri cinayətin baş vermə şəraiti ilə bağlı ifadə verib və şəriklərini ifşa edib.скачать dle 11.3

В СК РФ назвали мотив убийств, вменяемых задержанным в Екатеринбурге азербайджанцам » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В СК РФ назвали мотив убийств, вменяемых задержанным в Екатеринбурге азербайджанцам
Мотивом убийств, в которых обвиняются задержанные в Екатеринбурге уроженцы Азербайджана, стал конфликт из-за раздела сфер влияния в бизнесе.
Как передает Median.Az, об этом ТАСС сообщила официальный представитель СК РФ Светлана Петренко.
"По данным следствия, обвиняемые, входившие в состав преступной группы, причастны к убийству в 2001 году Ю.Пашаева, который скончался от полученных колото-резаных ран; покушению на убийство по найму Ф.Ширинова в 2010 году и убийству в 2011 году гражданина Азербайджанской Республики И.Гаджиева. Мотивом указанных преступлений, как полагает следствие, стал раздел сфер влияния в бизнесе, а также личная месть", - сказала она.
Позже в ведомстве сообщили, что один из задержанных в Екатеринбурге уроженцев Азербайджана изобличил других фигурантов дела об убийствах.скачать dle 11.3