Azərbaycanda lisenziyasız ödəniş xidmətləri göstərilməsi faktı aşkar olunub
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) qanunla müəyyən edilmiş qaydada lisenziya alınmadan ödəniş xidmətlərinin göstərilməsi faktı aşkar edib.
Məlumata görə, “Ödəniş xidmətləri və ödəniş sistemləri haqqında” qanuna uyğun olaraq həyata keçirilən nəzarət tədbirləri çərçivəsində “Katech” QSC-nin lisenziya almadan ödəniş xidmətləri göstərdiyi üzə çıxıb. Müvafiq pozuntu halı ilə əlaqədar şirkət barədə “Mərkəzi Bank haqqında” qanununun 51.3-cü və “Ödəniş xidmətləri və ödəniş sistemləri haqqında” qanunun 62.10-cu maddələrində nəzərdə tutulan tədbirlər görülüb, o cümlədən quruma ödəniş xidmətlərinin göstərilməsinin dərhal dayandırılması barədə bildiriş göndərilib.скачать dle 11.3

В Азербайджане выявлен факт предоставления платежных услуг без лицензии » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Азербайджане выявлен факт предоставления платежных услуг без лицензии
Центральный банк Азербайджана (ЦБА) выявил факт осуществления платежных услуг без соответствующей лицензии, получаемой в установленном законодательством порядке.
Согласно информации, в рамках надзорных мероприятий, проводимых в соответствии с законом "О платежных услугах и платежных системах", выявлено, что ОАО "Katech" предоставляло платежные услуги без лицензии. В этой связи в отношении компании приняты меры, предусмотренные статьей 51.3 закона "О Центральном банке" и статьей 62.10 закона "О платежных услугах и платежных системах", в том числе организации направлено уведомление о немедленном прекращении предоставления платежных услуг.скачать dle 11.3