Məktəbliyə qarşı əxlaqsızlıq edən yeniyetmə məhkəmə zalında həbs edildi
Abşeron Rayon Məhkəməsində on altı yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olma və ya seksual xarakterli digər hərəkətlər etmədə təqsirləndirilən Uğur Qədirovun (adı, soyadı şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Cəmilə Səfiyevanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü o, 1 il 3 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib və təqsirləndirilən şəxs dərhal məhkəmə zalında həbs edilib.
İttihama görə, Uğur Qədirov 24 iyun 2024-cü il tarixindən 11 iyul 2024-cü il tarixinə kimi olan müddət ərzində Abşeron rayonu Masazır kəndində yerləşən evdə yaşadığı vaxtda mütəmadi olaraq ayrı-ayrı günlərdə razılığı ilə zərərçəkmiş, 2009-cu il təvəllüdlü N.N.-yə (adı, soyadı şərti) qarşı seksual xarakterli hərəkətlər edib.
Bundan başqa, o, həmin evdə yaşadığı vaxtda mütəmadi olaraq ayrı-ayrı günlərdə zərərçəkmişin razılığı ilə onunla cinsi əlaqədə olub.
Hadisədən sonra Uğur Qədirov saxlanılıb və barəsində başqa yerə getməmək haqqında iltizam qətimkan tədbiri seçilmişdi.
Qeyd edək ki, Uğur Qədirov həmin vaxt Abşeron rayonunda yerləşən orta məktəbin 11-ci sinfini, qız isə 9-cu sinfi bitirib. Onların arasında sevgi münasibətləri olub.скачать dle 11.3

Суд приговорил молодого человека к 15 месяцам заключения за связь с несовершеннолетней
В Абшеронском районном суде завершилось судебное следствие по уголовному делу Угура Гадирова (имя и фамилия условные - ред.), обвиняемого в сексуальных отношениях с лицом, не достигшим шестнадцатилетнего возраста.
Как сообщает pravda.az, на процессе под председательством судьи Джамили Сафиевой был зачитан приговор, согласно которому подсудимый приговорен к 1 году и 3 месяцам лишения свободы и был немедленно арестован в зале суда.
По версии обвинения, в период с 24 июня 2024 года по 11 июля 2024 года, проживая в доме, расположенном в селе Масазыр, Угур Гадиров систематически, в разные дни, с согласия потерпевшей Н.Н. (2009 г.р.) вступал с ней в половую связь.
После инцидента У.Гадиров был задержан, и в его отношении была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Стоит отметить, что на момент происшествия Угур Гадиров окончил 11-й класс средней школы в Абшеронском районе, а Н.Н. - 9-й класс. Между ними были любовные отношения.скачать dle 11.3