Yetkinlik yaşına çatmayan qızla cinsi əlaqədə olub, 15 minə yaxın pulunu ələ keçirən şəxsə AĞIR CƏZA
19.02.2025 16:12 1 248
Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsində on altı yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olma və ya seksual xarakterli digər hərəkətlər etmədə, habelə dələduzluqda təqsirləndirilən Zamin Qaraşovun (ad, soyadı şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Esmira Məmmədovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə Z.Qaraşov, 10 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
İttihama görə, rayonların birində yaşayan 2000-ci il təvəllüdlü Zamin Qaraşov qonşusu, zərərçəkmiş, 2009-cu il təvəllüdlü Kəmalə Nəbiyeva (ad, soyadı şərti) ilə 2023-cü ildə müxtəlif vaxtlarda qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olub və ona qarşı seksual xarakterli digər hərəkətlər edib. Sonra təqsirləndirilən şəxs sevgi münasibətlərində olduğu yetkinlik yaşına çatmayan zərərçəkmişə özünün ağır xəstəliyi, müalicəsi və əməliyyatı üçün xeyli miqdarda pulun lazım olması ilə bağlı həqiqətdən uzaq məlumatlar verib. O, bu yolla Kəmalədən pul istəyib. Qız da 2024-cü ildə anasından xəbərsiz evdən ümumilikdə 8300 ABŞ dollarını (14110 Azərbaycan manatı nisbətində) dələduzluq yolu ilə ələ keçirib.
Daha sonra hadisələrin üstü açılıb və Zamin Qaraşov cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.скачать dle 11.3

Мошенник вступил в половую связь с несовершеннолетней и выманил у нее около 15 000 манатов - СУД
В Лянкяранском суде по тяжким преступлениям завершилось судебное заседание по уголовному делу Замина Гарашова (имя и фамилия условные - ред.), обвиняемого в половой связи с лицом, не достигшим шестнадцати лет, или совершении иных действий сексуального характера, а также в мошенничестве.
Как сообщает рravda.az, на процессе под председательством судьи Эсмиры Мамедовой было зачитано решение, согласно которому З.Гарашов приговорен к 10 годам лишения свободы.
Согласно обвинительному акту, Замин Гарашов (2000 г.р.) в 2023 году неоднократно вступал в половую связь и совершал иные действия сексуального характера со своей соседкой, потерпевшей Кямалей Набиевой (2009 г.р., имя и фамилия условные - ред.). Затем обвиняемый, находясь в романтических отношениях с несовершеннолетней потерпевшей, предоставил ей ложные сведения о своей тяжелой болезни, лечении и необходимости крупной суммы денег на операцию. Таким образом он попросил у Кямали деньги. В 2024 году девушка тайно от матери передала ему в общей сложности 8 300 долларов (14 110 манатов).
Позже обстоятельства дела были раскрыты, и Замин Гарашов был привлечен к уголовной ответственности.скачать dle 11.3