Sevgilisinin xalası qızına qarşı əxlaqsızlıq edən gəncə HÖKM OXUNDU
Abşeron Rayon Məhkəməsində on dörd yaşına çatmış, lakin on altı yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olma və ya seksual xarakterli digər hərəkətlər etmədə təqsirləndirilən Zamiq Quliyevin (adı, soyadı şərtidir) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Abusət Qasımovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə Z.Quliyev bir il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
İttihama görə, 2007-ci il təvəllüdlü Zamiq Quliyev 2024-cü il avqustun sonunda tanışı, on dörd yaşına çatmış, lakin on altı yaşına çatmayan, 2009-cu il təvəllüdlü, zərərçəkmiş S.S.-nin yaşadığı Abşeron rayonu, Xırdalan şəhərində yerləşən evinə gedib. O, evdə heç kimin olmamasından istifadə edərək, qarşılıqlı razılıq əsasında qıza qarşı seksual xarakterli hərəkətlər edib.
Məhkəmə iclasında Zamiq Quliyev ona elan olunmuş ittihamda özünü təqsirli bilməyərək ifadəsində göstərib ki, S.S. 2024-cü ilin yay aylarında Abşeron rayonu ərazisində yerləşən parkların birində tanış olduğu M.M.-in xalası qızıdır. Onu zərərçəkmişlə sevgilisi olan M.M. tanış edib. Sonradan Zamiq tez-tez S.S.-nin evinə gedib. Lakin o, ifadəsində S.S.-yə qarşı seksual xarakterli hərəkətlər etmədiyini vurğulayıb.скачать dle 11.3

Объявлен приговор обвиняемому в сексуальных действиях в отношении подростка
В Абшеронском районном суде завершено расследование уголовного дела Замига Гулиева (здесь и далее имена и фамилии условные), обвиняемого в половом сношении с лицом, достигшим четырнадцатилетнего возраста, но не достигшим шестнадцатилетнего возраста, или в совершении иных действий сексуального характера.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на pravda.az, приговор был объявлен на заседании под председательством судьи Абусета Гасымова.
Суд приговорил З.Гулиева к 1 году лишения свободы.
Согласно обвинительному заключению, в конце августа 2024 года З.Гулиев (2007 г.р.) явился в дом своей знакомой в Хырдалане, потерпевшей С.С. (2009 г.р.). Воспользовавшись отсутствием кого-либо дома, он по обоюдному согласию совершил в отношении девочки действия сексуального характера.
В суде З.Гулиев не признал себя виновным в предъявленном ему обвинении и в своих показаниях заявил, что С.С. приходится двоюродной сестрой М.М., с которой он познакомился летом 2024 года в одном из парков Абшеронского района. С потерпевшей его познакомила его девушка М.М. В дальнейшем Замиг часто бывал в доме С.С. Однако в своих показаниях он заявил, что не совершал в отношении С.С. действий сексуального характера.скачать dle 11.3