10.06.2025 14:58 2 034
Belə ki, Saatlı rayon sakini 2005-ci il təvəllüdlü Dərya Şahin qızı Ağayeva Səbail rayonu M.Hüseynov küçəsi 22-nin qarşısından ağır vəziyyətdə xəstəxanaya çatdırılıb.
Zəhərlənmə diaqnozu qoyulmuş qız bir qədər sonra vəfat edib.
D.Ağayevanın hansı şəraitdə və nədən zəhərlənməsi hələlik tam dəqiqləşməyib.
Yaxınları onun qarpızdan zəhərləndiyini bildiriblər. Vəfat edən qızın universitetlərdən birinin tələbəsi olduğu qeyd edilib.
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq qeyd edilib ki, iyunun 7-də 20 yaşlı şəxs (qadın cinsli) qıcolma vəziyyətində Kliniki Tibbi Mərkəzin Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım şöbəsinə hospitalizasiya edilib:
"Dərhal xəstəyə zəruri tibbi xidmətlər göstərilib, həkimlərin səylərinə baxmayaraq, xəstənin həyatını xilas etmək mümkün olmayıb".скачать dle 11.3

В Баку студентка скончалась от отравления арбузом? - Видео
Как сообщает Qafqazinfo, ранним утром 7 июня уроженка Саатлинского района Дерья Шахин гызы Агаева (2005 г.р.) была доставлена в столичную больницу в тяжелом состоянии, где вскоре скончалась.
Родственники сообщили, что она могла отравиться арбузом. Отмечается, что погибшая девушка была студенткой одного из вузов.
В ответ на запрос в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) отметили, что 7 июня 20-летняя девушка в состоянии судорог была госпитализирована в отделение скорой и неотложной медицинской помощи Клинического медцентра.
"Пациентке немедленно была оказана необходимая медицинская помощь, но несмотря на усилия врачей, спасти ее жизнь не удалось", - говорится в сообщении TƏBİB.