Bakıda 10-cu mərtəbədən yıxılaraq sağ qalan qızın vəziyyəti AÇIQLANDI (Yenilənib)
Beyləqan rayon sakini 2006-cı il təvəllüdlü Nərminə Əmirli paytaxtın Əsəd Əhmədov küçəsi, 24B ünvanında yerləşən 16 mərtəbəli binanın 10-cu mərtəbəsindən yıxılıb.
Bu barədə Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Yasamal rayonu ərazisindən 24.05.2025-ci il tarixində saat 18:50 radələrində 19 yaşlı şəxsin (qadın cinsli) hündürlükdən yıxılması səbəbilə çağırış daxil olub.
"Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Xəstəyə zəruri tibbi yardım göstərilib, boyun şinası qoyulub. Pasiyent müştərək travmalar, bel-oma nahiyəsinin travması diaqnozu ilə Kliniki Tibbi Mərkəzə təxliyə olunub.
Dərhal xəstəyə zəruri tibbi xidmətlər göstərilib. Hazırda Neyrocərrahiyyə şöbəsində xəstənin müalicəsi davam etdirilir. Vəziyyəti ağır stabil qiymətləndirilir", - deyə, məlumatda qeyd edilib.
Bakı şəhəri Yasamal rayonunda bədbəxt hadisə baş verib.
"Qafqazinfo"a istinadla xəbər verir ki, hadisə mayın 24-ü saat 19 radələrində qeydə alınıb.
Belə ki, Beyləqan rayon sakini 2006-cı il təvəllüdlü Nərminə Əmirli paytaxtın Əsəd Əhmədov küçəsi, 24B ünvanında yerləşən 16 mərtəbəli binanın 10-cu mərtəbəsindən yıxılıb.

Стало известно о состоянии выжившей после падения с 10-этажа в Баку девушки (Обновлено)
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на информацию, распространенную Объединением по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB).
24 мая около 18:50 в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи поступил вызов из Ясамальского района по поводу падения 19-летней девушки с высоты.
"По вызову была направлена бригада скорой медицинской помощи. Пострадавшей была оказана необходимая медицинская помощь, наложена шейная шина. Пациентка была эвакуирована в Клинический медицинский центр с диагнозом "сочетанные травмы, травма пояснично-крестцового отдела позвоночника".
Ей была немедленно оказана необходимая медицинская помощь. В настоящее время пациентка проходит лечение в отделении нейрохирургии. Ее состояние оценивается как стабильно тяжелое", - говорится в сообщении.
В Ясамальском районе Баку произошел несчастный случай.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, инцидент зафиксирован 24 мая около 19:00.
Уроженка Бейлаганского района Нармина Амирли (2006 г.р.) упала с 10-го этажа 16-этажного здания, расположенного по адресу: улица Асада Ахмедова, 24B.