Bacısı qızını döydü, burnunu sındırdı, qaş nahiyələrini kəsdi - MƏHKƏMƏ
Nizami Rayon Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa yüngül zərərvurmada təqsirləndirilən M.M.-in cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Nəriman Mehdiyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə o, cinayət məsuliyyətindən azad edilib və barəsində olan məhkəməyədək sadələşdirilmiş materialın icraatına xitam verilib.
İttihama görə, hadisə 23 aprel 2025-ci il tarixdə, saat 13:20-də paytaxtın Nizami rayonu ərazisində qeydə alınıb.
Belə ki, M.M.-in bacısı qızı, zərərçəkmiş Z.Z. yaşadığı mənzilinə qonaq qismində gəlib. Onların arasında narazılıqla əlaqədar mübahisə yaranıb və təqsirləndirilən şəxs bacısı qızından mənzildən getməsini tələb edib. Zərərçəkmiş şəxs də etiraz edərək onu təhqir edib. Bu zaman M.M. qəsdən əli ilə Z.Z.-nin başından bir dəfə vurub, sonra masanın üzərində olan şüşə bankanı götürüb onun üzünə atıb. Banka isə zərərçəkmiş şəxsin sifət və əl nahiyələrinə zərblə dəyib sınıb. Nəticədə Z.Z.-nin burnu sınıb, hər iki qaş nahiyəsi kəsilib.
Hadisədən sonra M.M. saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
Məhkəmədə təqsirləndirilən şəxs zərərçəkmiş şəxsə vurduğu maddi ziyanı ödədiyini, zərərçəkmiş şəxsin onunla barışdığını bildirib.скачать dle 11.3