Kafedə əxlaqsızlıq yuvası aşkarlandı: Obyektin hamamında yataq dəsti yerləşdirilibmiş
Oxu.az-ın məlumatına görə, hadisə Şəmkir şəhəri, Krazyolu yaşayış massivində yerləşən "Cəfərqulunun kafesi" adlanan ictimai iaşə obyektində baş verib.
Hüquq-mühafizə orqanları əməkdaşlarının keçirdiyi əməliyyat nəticəsində kafenin əxlaqsızlıq yuvası kimi fəaliyət göstərdiyi məlum olub.
Müəyyən edilib ki, həmin kafenin sahibkarı icarəyə götürdüyü ictimai-iaşə obyektinin hamamında yataq dəsti yerləşdirərək oranı saatı 10 manata kirayə verirmiş.
Faktla bağlı cinayət işi başlanıb və iş məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmənin hökmü ilə icarədar Ayşən Məmmədova hər ay qazancından dövlət nəfinə 20 faiz tutulmaqla 2 (iki) il müddətə islah işləri cəzasına məhkum edilib.скачать dle 11.3

Оборудовала баню и сдавала за 10 манатов в час: полиция накрыла притон разврата в Шамкире
Инцидент произошел в заведении общепита под названием Cəfərqulunun kafesi ("Кафе Джафаргулу"), расположенном в жилом массиве Кразйолу города Шамкир.
В результате спецоперации, проведенной сотрудниками правоохранительных органов, выяснилось, что кафе функционировало как бордель.
Установлено, что владелица оборудовала в помещении бани кровать и сдавала посетителям за 10 манатов в час для интимных утех.
По данному факту возбуждено уголовное дело, которое было направлено в суд.
Решением суда арендатор кафе Айшан Мамедова приговорена к 2 годам исправительных работ с удержанием 20% заработка в пользу государства.