Bakıda müəllimləri təhqir edən direktor İŞDƏN ÇIXARILDI
Bakı şəhəri 301 nömrəli tam orta məktəbin direktorunun müəllimlərə qarşı uyğunsuz davranışı ilə bağlı aşkara çıxarılan faktlar üzrə araşdırmalar aparılıb.
Bildirilib ki, araşdırma nəticəsində fəaliyyətində yol verdiyi nöqsanlara görə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin müvafiq əmri ilə təhsil müəssisəsinin direktoru ilə bağlanmış əmək müqaviləsinə xitam verilib.
"Təhsil müəssisələrində sağlam işgüzar mühitin təmin olunması, vətəndaşların təhsil müəssisəsinə etimadının, təhsil müəssisələrinin fəaliyyətində səmərəliliyin və şəffaflığın artırılması əsas prioritetlərdəndir. Təhsil müəssisələrində hər hansı neqativ halların baş verməsi yolverilməzdir", - deyə məlumatda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Уволена оскорблявшая учителей директор бакинской школы
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на информацию, распространенную Государственным агентством дошкольного и общего образования.
По результатам расследования в связи с допущенными недостатками в работе соответствующим приказом госагентства трудовой договор, заключенный с директором образовательного учреждения, был расторгнут.
"Обеспечение здоровой рабочей среды в образовательных учреждениях, повышение доверия граждан к учебным заведениям, повышение эффективности и прозрачности их деятельности являются одними из основных приоритетов. Любые негативные ситуации в образовательных учреждениях недопустимы", - говорится в информации.