Bakıda üç məktəb direktoru işdən çıxarıldı
Qeyd olunub ki, paytaxtdakı ümumi təhsil müəssisələrində məktəb idarəetməsi, tədrisin səmərəli təşkili, təhlükəsizlik və nizam-intizam qaydalarına əməl olunması və digər müvafiq istiqamətlər üzrə aparılan monitorinqlər nəticəsində Bakı şəhəri 65 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Arzu Miriyev, 298 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Xatirə Hacıyeva, 158 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Mehriban Ələkbərova ilə bağlanmış əmək müqaviləsinə xitam verilib.
Hər üç ümumi təhsil məktəbinin normal fəaliyyətinin təmin olunması İdarənin nəzarətindədir.скачать dle 11.3

Уволены директора трех школ в Баку
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Управление образования по городу Баку, данное решение было принято по результатам мониторинга, проведенного в общеобразовательных учреждениях по таким направлениям, как управление учебным заведением, эффективная организация учебного процесса, соблюдение правил безопасности и дисциплины и т.д.
В частности, были уволены директор полной средней школы №65 Арзу Мириев, директор полной средней школы №298 Хатира Гаджиева и директор полной средней школы №158 Мехрибан Алекберова. Управление образования заверило, что нормальное функционирование всех трех общеобразовательных учреждений находится под его контролем.