Məktəb direktorunun pul yığması iddiası ilə bağlı araşdırma aparılacaq
"Paytaxtdakı 308 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbi direktorunun pul yığması iddiası ilə bağlı Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi tərəfindən araşdırma aparılacaq".
xəbər verir ki, bu barədə APA-nın sorğusuna cavab olaraq, Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsindən məlumat verilib.
"Təhsil müəssisələrində hər hansı neqativ halların baş verməsi yolverilməzdir. Məktəblərdə sağlam işgüzar mühitin təmin olunması, təhsil müəssisələrinin fəaliyyətində səmərəliliyin artırılması əsas prioritetlərdəndir. Məktəbin və müəllimin fəaliyyətinə uyğun olmayan hallara qarşı qanunvericiliyin tələbləri çərçivəsində müvafiq tədbirlərin görülməsi diqqət mərkəzində saxlanılır", - məlumatda qeyd olunub.
Qeyd edək ki, sosial şəbəkələrdə Yasamal rayonunda yerləşən 308 nömrəli məktəbin direktoru Təranə Məmmədovaya məxsus olduğu iddia edilən səs yazısı yayılıb. Səs yazısında o, "mən də burada qulam, pul almışam, yaxşı eləmişəm" kimi sözlərdən istifadə edir.скачать dle 11.3

Управление образования проверит деятельность директора бакинской школы №308
Управление образования города Баку проведет расследование в связи с обвинениями в сборе денег директором средней общеобразовательной школы №308, расположенной в столице.
Об этом заявили в ответ на запрос АПА в вышеупомянутой структуре.
"Недопустимо возникновение каких-либо негативных явлений в образовательных учреждениях. Обеспечение здоровой рабочей среды в школах и повышение эффективности деятельности образовательных учреждений являются основными приоритетами. В центре внимания остается принятие соответствующих мер в рамках требований законодательства против явлений, несовместимых с деятельностью школы и учителя", - отмечается в сообщении.
Стоит отметить, что в социальных сетях распространилась аудиозапись, предположительно принадлежащая директору школы №308 Ясамальского района Таране Мамедовой. На записи слышно, как женщина произносит: "Я тоже здесь человек подневольный... Брала деньги - и правильно делала".скачать dle 11.3