MŞ İdarə Heyətinin üzvü: Ermənistan sülh istəmir və təxribatlarına davam edir
İkinci Qarabağ müharibəsi zamanı Azərbaycan cəbhədə olduğu kimi informasiya müharibəsində də Ermənistana çox ağır zərbələr vurdu.
Bunu Mətbuat Şurasının (MŞ) İdarə Heyətinin üzvü Hacıbəy Heydərli ATƏT-in “Münaqişə və humanitar böhranlar dövründə medianın rolu” mövzusunda Avstriyanın paytaxtı Vyanada keçirilən konfransda çıxışı zamanı deyib.
O qeyd edib ki, 44 günlük Vətən Müharibəsində Azərbaycana qarşı dezinformasiyaların qarşısını Prezident İlham Əliyevin xarici mediaya verdiyi müsahibələr alıb:
“Prezident Əliyev həm Azərbaycan, həm türk, həm rus, həm də ingilis dilindəki müsahibələri ilə müharibə ilə bağlı həqiqətləri söylədi, Azərbaycana qarşı dezinformasiya və yalan xəbərlərin qarşısını aldı”.
Hacıbəy Heydərli
Mətbuat Şurasının İdarə Heyətinin üzvü qeyd edib ki, bu gün də Azərbaycana qarşı bəzi xarici KİV-lərdə kampaniya aparılır:
“Təəssüf ki, Azərbaycana qarşı dezinformasiya kampaniyası bu gün də davam edir. Ermənistan tərəfi yalan xəbərlərlə dünya ictimaiyyətini aldatmağa çalışır. Azərbaycanla ilə Ermənistanın sülh danışıqları getdiyi bir anda Ermənistan son günlər yenə də sərhəddə yeni münaqişə yaratmağa çalışır. Onlar son bir neçə gündə dəfələrlə Azərbaycanın mövqelərini atəşə tutub. Bu da onu göstərir ki, Ermənistan sülh istəmir və təxribatlarına davam edir”.скачать dle 11.3

Член правления Совета прессы: Армения не хочет мира и продолжает провокации
Во время Второй Карабахской войны Азербайджан нанес Армении тяжелые удары как на фронте, так и в информационной войне.
Об этом сказал член правления Совета прессы Гаджибей Гейдарли на конференции ОБСЕ "Роль медиа в период конфликтов и гуманитарных кризисов" в Вене.
Он отметил, что во время 44-дневной Отечественной войны дезинформацию против Азербайджана предотвратили интервью президента Ильхама Алиева иностранным медиа.
"Президент в своих интервью на азербайджанском, турецком, русском и английском языках рассказал правду о войне, предотвратил дезинформацию и распространение фейков об Азербайджане", - сказал он.
Гейдарли отметил, что и сегодня в некоторых зарубежных медиа ведется кампания против Азербайджана, Армения пытается обмануть мировую общественность.
"Мирный процесс между Азербайджаном и Арменией продолжается, однако армянская сторона вновь пытается разжечь конфликт на границе. За последние несколько дней они неоднократно обстреливали позиции Азербайджана. Это говорит о том, что Армения не хочет мира и заинтересован в провокациях", - сказал он.скачать dle 11.3