Prezident Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin həmsədrlərini və İdarə Heyətinin üzvlərini qəbul edib
03.11.2021 14:04 2 448
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 3-də Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin həmsədrləri Vayra Vike-Freyberqanı və İsmail Serageldini, keçmiş dövlət və hökumət başçılarını, Mərkəzin İdarə Heyətinin üzvlərini qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin İdarə Heyətinin üzvləri Mərkəzin fəaliyyətinə göstərdiyi diqqətə və dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildirdilər. 44 günlük Vətən müharibəsi zamanı Mərkəzin İdarə Heyətinin üzvlərinin Azərbaycanın haqlı və ədalətli mövqeyini dəstəkləyən çoxsaylı bəyanatlarla çıxış etdikləri qeyd olundu. Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin beynəlxalq təsisat kimi dünyada rolunun və nüfuzunun artması xüsusi vurğulandı.
Söhbət zamanı noyabrın 4-dən 6-dək “COVID-19-dan sonrakı dünya” adı altında keçiriləcək VIII Qlobal Bakı Forumunun çox aktual mövzuya həsr olunduğu qeyd edildi. Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin İdarə Heyətinin üzvləri pandemiyaya baxmayaraq, Mərkəzin aktiv fəaliyyət göstərməkdə davam etdiyini, çoxsaylı konfranslar keçirdiyini və digər beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlığı inkişaf etdirdiyini bildirdilər. Forum çərçivəsində Mərkəzin İdarə Heyətinin üzvlərinin və digər iştirakçıların Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı Şuşaya səfər edəcəkləri vurğulandı.скачать dle 11.3

Президент Азербайджана принял сопредседателей и членов правления Международного центра Низами Гянджеви
03.11.2021 14:04 2 451
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 3 ноября принял сопредседателей Международного центра Низами Гянджеви Вайру Вике-Фрейбергу и Исмаила Серагельдина, бывших глав государств и правительств, членов правления центра, сообщает АЗЕРТАДЖ.
Члены правления Международного центра Низами Гянджеви выразили главе государства благодарность за внимание и поддержку деятельности структуры. Было отмечено, во время 44-дневной Отечественной войны члены правления центра выступали с многочисленными заявлениями в поддержку справедливой позиции Азербайджана. Были особо подчеркнуты растущие роль и престиж Международного центра Низами Гянджеви как международного учреждения.
В ходе беседы было отмечено, что VIII Глобальный бакинский форум , который пройдет с 4 по 6 ноября, посвящен очень актуальной теме "Мир после COVID-19". Члены правления Международного центра Низами Гянджеви отметили, что, несмотря на пандемию, учреждение продолжает активную деятельность, проводит многочисленные конференции и развивает сотрудничество с другими международными организациями. Было подчеркнуто, что в рамках форума члены правления центра и другие участники мероприятия посетят культурную столицу Азербайджана - город Шуша.скачать dle 11.3