Yas çadırı qurub geri qayıdırlarmış - 6 nəfərin həlak olduğu qəzanın TƏFƏRRÜATI
Dünən axşam saatlarında Ağcabədi rayonunun Xocavənd kəndi ərazisində 5 nəfərin ölümü ilə nəticələnən dəhşətli qəza ilə bağlı bəzi faktlar üzə çıxıb.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, qəzada həyatını itirən 5 nəfərin hamısı rayonun Boyat kənd sakinləri imiş.
Onlar Ağcabədinin kəndlərindən birində yas mərasimi üçün çadır quraşdıraraq geriyə - yaşadıqları əraziyə qayıdarkən bədbəxt hadisə ilə üzləşiblər.
Bildirilir ki, hadisənin baş verdiyi yolda sürət həddi saatda 70 kilometr olsa da, avtomobillərdən biri daha sürətlə hərəkət edərək arxadan VAZ markalı avtomobilə çırpılıb. Nəticədə, idarəetmədən çıxan avtomobil yolun əks hərəkət istiqamətinə çıxıb və qarşıdan gələn digər avtomobillə yenidən toqquşub. Nəticədə, VAZ-da olan Vüsal Məmməd oğlu Hüsiyev (1990), Sənan Aqil oğlu Əmrahov (1991), Azər Fəyyaz oğlu Aslanov (1992), Asiman Yaşar oğlu Ələsgərov (2007) və Elbəy Mövsüm oğlu Aslanov həlak olublar.
Həmin şəxslərdən Sənan Əmrahov evin tək oğul övladı imiş. Qəzada onun bacısının həyat yoldaşı Azər də həyatını itirib.
Qeyd edək ki, qəza nəticəsində daha 5 nəfər xəsarət alıb. Onlardan 4-ü artıq evə buraxılıb.скачать dle 11.3

Стали известны подробности аварии в Агджабеди, унесшей жизни пяти человек
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, все погибшие в дорожно-транспортном происшествии были жителями села Боят Агджабединского района.
Они направлялись обратно в родное селе после того, как установили палатку для проведения траурной церемонии в одном из населенных пунктов в Агджабеди.
Согласно информации, на дороге, где произошла авария, ограничение скорости составляет 70 км/ч, однако один из автомобилей двигался с более высокой скоростью и врезался в ВАЗ. Вследствие этого машина вышла из-под контроля, выехала на встречную полосу и снова столкнулась с другим автомобилем.
В результате погибли находившиеся в ВАЗ Вюсал Гусиев (1990 г.р.), Санан Амрахов (1991 г.р.), Азер Асланов (1992 г.р.), Асиман Алескеров (2007 г.р.) и Эльбей Асланов.
Отметим, что во время ДТП еще пять человек получили травмы различной степени тяжести. Четверо из них уже выписаны домой.