Bakıda dörd nəfərin öldüyü dəhşətli qəzanın təfərrüatı - VİDEO + YENİLƏNİB
Hadisə nəticəsində ölənlər Qəbələ rayon sakini, 1991-ci il təvəllüdlü Bilalov Hafiz Cəlaləddin oğlu, Bakı şəhər sakini, 1989-cu il təvəllüdlü Məmmədsadıqov Həsən Hüseyn oğlu, Bakı şəhər sakini, 1993-cü il təvəllüdlü Əzimov Anar Emil oğlu və Zabrat qəsəbə sakini, 1989-cu il təvəllüdlü Rüstəmov Nurlan Mətləb oğludur.
Dünən Bakıda baş verən dəhşətli qəzanın təfərrüatı məlum olub.
Nobel prospektində 99-MH-441 dövlət qeydiyyat nömrəli “Hyundai” markalı avtomobil sürət həddini aşıb və elektrik dirəyinə çırpılıb.
Avtomobili 24 yaşlı Anarın idarə etdiyi bildirilir. Cəsədi tanınmaz hala düşən şəxsin adı Hafizdir. O, Qəbələ rayon sakinidir. Evin tək oğludur.
Bakıda maşın partladı: Ölənlər var
Bakı şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin İctimai qurumlarla əlaqə bölməsinin rəisi, polis polkovniki Vaqif Əsədov Oxu.Az-a bildirib ki, dünənki dəhşətli hadisədə dörd nəfər dünyasını dəyişib:
“Hazırda məsələ barədə araşdırma aparılır. Avtomobil elektrik dirəyinə çırpılıb və iki yerə bölünüb. Qəzada həlak olanlar gənclərdir. Vəfat edənlərdən üçü dost olublar. Digər şəxs isə avtomobil təmir ustası olub. Hadisə ilə bağlı cinayət işi başlanılıb. Faktla bağlı Xətai rayon Polis idarəsində araşdırma aparılır”.//oxu.azскачать dle 11.3

Названы имена жертв кровавого ДТП в столице – ВИДЕО + ОБНОВЛЕНО
Стали известны личности погибших в результате жуткой автомобильной аварии на проспекте Нобеля в столице.
Как передает Median.Az со ссылкой на Trend, в результате происшествия погибли водитель, житель Баку Анар Азимов 1993 года рождения, житель Габалинского района Хафиз Билалов 1991 года рождения, житель Баку Гасан Мамедсадыхов 1989 года рождения и житель поселка Забрат Нурлан Рустамов 1989 года рождения.
Стали известны подробности жуткой аварии, произошедшей в Баку накануне.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, на проспекте Нобеля автомобиль марки Hyundai превысил скорость и врезался в электрический столб.
По некоторым данным, за рулем автомобиля находился 24-летний молодой человек по имени Анар. Его пассажира, тело которого было обезображено в результате аварии, звали Хафиз. Он житель Габалинского района.
Начальник отдела по связям с общественностью Главного управления дорожной полиции города Баку, полковник полиции Вагиф Асадов сообщил Oxu.Az, что жертвами вчерашнего ДТП стали четыре человека:
«В настоящее время по факту ведется расследование. Автомобиль врезался в электрический столб и раскололся на две части. Погибли молодые люди.
Трое погибших были друзьями. Еще один человек был автомехаником.
По факту возбуждено уголовное дело, в Управлении полиции Хатаинского района ведется расследование».скачать dle 11.3