28.02.2025 12:06 864
Belə ki, icra hakimiyyətinin Ərkivan qəsəbə inzibatı ərazi dairəsi üzrə keçmiş nümayəndəsi, adıçəkilən qəsəbənin sabiq bələdiyyə sədri İsrail Tağıyev 64 yaşında qəfil dünyasını dəyişib.
İ.Tağıyev şəkərli diabet xəstəliyindən əziyyət çəkirmiş.
Mərhum fevralın 28-də Ərkivan qəsəbəsinin Abbaslı-İsoba qəbiristanlığında dəfn olunacaq.
Qeyd edək ki, 2020-ci ildə İsrail Tağıyevin barəsində Masallı Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 309.1-ci (vəzifə səlahiyyətlərini aşma) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq istintaq aparılmışdı.
O, xüsusi karantın rejimi qaydalarına zidd olaraq sərbəst hərəkət etmələri üçün müxtəlif şəxslərə arayışlar verməkdə təqsirləndirilirdi.скачать dle 11.3

Скончался бывший чиновник, обвиняемый в нарушении закона
Так, в возрасте 64 лет скоропостижно скончался бывший представитель Исполнительной власти в административном округе поселка Аркиван, бывший председатель указанного населенного пункта Исраил Тагиев.
Отмечается, что И.Тагиев страдал сахарным диабетом.
Похороны покойного состоятся 28 февраля на кладбище Аббаслы-Исоба в поселке Аркиван.
Напомним, что в 2020 году в отношении Исраила Тагиева в прокуратуре Масаллинского района было возбуждено уголовное дело по статье 309.1 (злоупотребление должностными полномочиями) Уголовного кодекса АР.
Он обвинялся в выдаче различным лицам справок, позволяющих им свободно передвигаться, что противоречило правилам особого карантинного режима.