Şumaxer ailəsi şantaj işi üzrə məhkəmə qərarından NARAZIDIR - Şikayət edildi
"Formula-1"in yeddiqat çempionu, keçmiş pilot Mixael Şumaxerin ailəsi şantaj cəhdi ilə bağlı məhkəmə qərarına apellyasiya şikayəti verib.
Bu barədə "Stern" jurnalı xəbər yayıb.
"Bizim fikrimizə görə, həddindən artıq yüngül olan hökmə apellyasiya şikayəti verdik. Məni ən çox şoka salan hələ də etimadın bu cür geniş miqyasda pozulmasıdır. Potensial təqlidçiləri çəkindirmək üçün o, buna görə cəzalandırılmalıdır", - deyə sabiq pilotun həyat yoldaşı Korinna Şumaxer bildirib.
Nəşrin məlumatına görə, təqsirləndirilən şəxs ailəyə qarşı şantaj cəhdinə köməklik və təhrikçilik etdiyinə görə 2 il şərti cəza alıb.
Apellyasiyanın məqsədi ailənin keçmiş mühafizəçisinin cinayətdə iştirakına görə məhkum edilməsinə nail olmaqdır.
Qeyd edək ki, Şumaxerlər ailəsi şəxsi foto və videoların dərc edilməsi ilə şantaj olunub. Şantajçılar 15 milyon avro tələb ediblər, əks halda görüntülərin dərc ediləcəyi ilə hədələyiblər. "Stern" qeyd edir ki, cinayətkarlardan ailənin 900 fotosu və təxminən 600 videogörüntüsü, həmçinin Mixael Şumaxerin rəqəmsallaşdırılmış tibbi kartları müsadirə edilib.скачать dle 11.3

Семья Шумахера подала апелляцию на решение суда по делу о шантаже
Семья бывшего автогонщика, семикратного чемпиона "Формулы-1" Михаэля Шумахера подала апелляцию на решение суда по делу о попытке шантажа.
Об этом сообщает журнал Stern.
"Мы подали апелляцию на приговор, который, по нашему мнению, был слишком мягким. Больше всего меня по-прежнему шокирует масштабное нарушение доверия. Его следует наказать за это, чтобы отпугнуть потенциальных подражателей", - заявила жена гонщика Коринна Шумахер.
По информации издания, обвиняемый был приговорен к двум годам условно за пособничество и подстрекательство к попытке вымогательства у семьи.
Цель апелляции - добиться осуждения бывшего охранника семьи за соучастие. Судья Биргит Нойберт в обоснование приговора отметила, что он внес наибольший вклад в совершение преступления, злоупотребив доверием.
Семью Шумахеров шантажировали публикацией личных фотографий и видео. Вымогатели требовали 15 млн евро, иначе изображения были бы опубликованы. Stern отмечает, что у преступников изъяли 900 фотографий и около 600 видеозаписей семьи, а также оцифрованные медицинские карты Михаэля Шумахера. При этом один жесткий диск отсутствовал.скачать dle 11.3