“Instagram”da qadınla tanış oldu, şəkilləri ilə şantaj etdi
Bakıda qadına qarşı hədə-qorxu ilə tələb etmədə təqsirləndirilən Samir İsmayılzadə barəsində olan hökmdən kassasiya şikayəti verib.
Məhkəməyə müraciət edən məhkum cəzasının yüngülləşdirilməsini istəyir.
Şikayət hakim Tahir Kazımovun icraatına verilib.
Qeyd edək ki, Baş Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mübarizə İdarəsinə müraciət edən Mədinə Məmmədova (ad və soyad şərti) “Instagram” sosial şəbəkəsində tanış olduğu kişinin onu şantaj etdiyini bildirib.
Keçirilən əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində qeyd edilən cinayəti törətməkdə şübhəli bilinən Füzuli rayon sakini S.İsmayılzadə və qohumu Şəhriyar Abbasov zərərçəkmişdən 2000 manat alan zaman saxlanılaraq məsuliyyətə cəlb edilib.
İttihama görə, həmin şəxslər qadından, ümumilikdə, 13 min manata yaxın pul alıb.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Ş.Abbasov 8 il və S.İsmayılzadə isə 6 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Hökmdən narazı qalan məhkumlar apellyasiya şikayəti veriblər. Bakı Apellyasiya Məhkəməsinin qərarına əsasən, hər iki şəxsin apellyasiya şikayəti təmin edilməyib.скачать dle 11.3

Шантажист из Instagram просит смягчить наказание
Самир Исмаилзаде, который обвиняется в шантаже женщины в Баку, подал кассационную жалобу на приговор.
Обратившийся в суд мужчина просит смягчить наказание.
Жалоба будет рассматриваться судьей Тахиром Кязимовым.
Дата судебного заседания пока не назначена.
Отметим, что в Главное управление по борьбе с организованной преступностью обратилась женщина и сообщила, что ее знакомый в Instagram шантажирует ее.
В результате оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в преступлении были задержаны житель Физулинского района С.Исмаилзаде и его родственник Шахиряр Аббасов. Задержание произошло в тот момент, когда они брали у пострадавшей 2 тыс. манатов.
Согласно обвинению, данные лица в общей сложности вымогали у женщины около 13 тыс. манатов.
Бакинскуй суд по тяжким преступлениям приговорил Ш.Аббасова к восьми, а С.Исмаилзаде - к шести годам лишения свободы.
Недовольные приговором мужчины подали апелляционные жалобы, но они не были удовлетворены.скачать dle 11.3