Zelenski ABŞ-siz çətin olacağını ETİRAF ETDİ
Mediada bundan əvvəl bildirilirdi ki, ABŞ Prezidenti Donald Trampın Ukrayna münaqişəsinin həllinə yanaşması Vaşinqtonun faktiki olaraq Kiyevi danışıqlar iştirakçıları sırasından çıxardığını göstərir.
Xatırladaq ki, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin və D.Tramp fevralın 12-də baş tutan telefon danışığında Ukraynada münaqişənin həlli perspektivlərini də müzakirə ediblər. Kremlin məlumatına görə, Tramp döyüş əməliyyatlarının tezliklə dayandırılması və problemin sülh yolu ilə həll edilməsinin tərəfdarı olduğunu bildirib. Putin öz növbəsində münaqişənin əsas səbəblərinin aradan qaldırılmasının vacibliyini qeyd edib və uzunmüddətli həllin sülh danışıqları yolu ilə əldə edilə biləcəyi barədə Trampla razılaşıb.скачать dle 11.3

15.02.2025 16:00 1 116
"Вероятно, это будет очень-очень сложно. У нас будет низкий шанс выжить без поддержки Соединенных Штатов", - сказал он.
Ранее в газете The Wall Street Journal приводилось мнение, что подход президента США Дональда Трампа к урегулированию украинского конфликта указывает на то, что Вашингтон фактически исключает Киев из числа участников переговоров.
Президент России Владимир Путин и Дональд Трамп обсудили в состоявшемся 12 февраля телефонном разговоре, в том числе, перспективы урегулирования конфликта в Украине. По свидетельству Кремля, Трамп высказался за скорейшую остановку боевых действий и решение проблемы мирными средствами. Путин со своей стороны упомянул о необходимости устранения первопричин конфликта и согласился с Трампом в том, что долгосрочное урегулирование может быть достигнуто путем мирных переговоров, отметила пресс-служба российского лидера.скачать dle 11.3