Rada Trampın Ukrayna böhranının həlli ilə bağlı sülh yanaşmasını alqışladı
Ukrayna Ali Radası ABŞ Prezidenti Donald Trampın keçən həftə Ağ Evdə Volodimir Zelenski ilə görüşündən sonra münaqişənin həlli ilə bağlı sülh təşəbbüslərini alqışlayıb.
Müvafiq bəyanat Radanın rəsmi saytında dərc edilib.
"Ukrayna xalqı inanır ki, ABŞ Prezidenti Donald Trampın rolu və onun sülhməramlı səyləri münaqişənin tezliklə həll olunmasında və sülhün əldə edilməsində həlledici ola bilər", - deyə Radanın Trampa, ABŞ Konqresinə və Amerika xalqına ünvanladığı müraciətdə bildirilir.
Ali Rada həmçinin. xüsusilə faydalı qazıntılar sahəsində ABŞ ilə tərəfdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.скачать dle 11.3

Рада приветствовала мирный подход Трампа в решении украинского кризиса
Верховная рада Украины приветствовала мирные инициативы президента США Дональда Трампа по урегулированию конфликта после его встречи с Владимиром Зеленским в Белом доме на прошлой неделе.
Соответствующее заявление опубликовано на сайте Рады.
"Украинский народ верит, что роль президента Дональда Трампа и его миротворческие усилия могут стать решающими в скорейшем урегулировании конфликта и достижении мира", - говорится в обращении Рады к Трампу, Конгрессу США и американскому народу.
Верховная рада также подчеркнула необходимость дальнейшего развития партнерства с США, особенно в сфере полезных ископаемых.скачать dle 11.3