Ağdamda yük maşını minaya düşüb - BİRGƏ MƏLUMAT (YENİLƏNİB)
Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluq və Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) birgə məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Ağdam rayonunun əvvəllər işğal olunmamış Ayaq Qərvənd kəndi ərazisindən keçən Xaçın çayının hövzəsində 2025-ci il 14 fevral tarixində mina hadisəsi baş verib.
Ağdam rayonunun Quzanlı kənd sakini 1965-ci il təvəllüdlü Fayiq Ərşad oğlu Məmmədov idarə etdiyi HOWO markalı yük avtomobili ilə hərəkətdə olarkən sel sularının gətirməsi ehtimal olunan piyada əleyhinə minaya düşüb, partlayış zamanı həmin avtomobilin sol arxa çarx hissəsi zədələnib, hadisə nəticəsində xəsarət alan olmayıb.

В Агдамском районе грузовик подорвался на мине (ОБНОВЛЕНО)
Министерство внутренних дел, Генеральная прокуратура и Агентство Азербайджана по разминированию выступили с совместным заявлением.
14 февраля 2025 года произошел минный инцидент в бассейне реки Хачын, протекающей через территорию села Аяг Гарвенд Агдамского района.
Грузовик HOWO, за рулем которого находился житель села Гузанлы Фаиг Мамедов (1965 г.р.), наехал на противопехотную мину, предположительно принесенную паводковыми водами. В результате взрыва было повреждено левое заднее колесо автомобиля, пострадавших нет.
По данному факту в Агдамской районной прокуратуре проводит расследование.
В селе Баш Гарвенд Агдамского района произошел минный инцидент.
Грузовой автомобиль HOWO, двигавшийся по территории населенного пункта, наехал на мину, после чего прогремел взрыв.