Qəbələdə baş verən avtoqəzanın YENİ DETALLARI: Sürücülük hüququ olmayıb
"Qəbələ rayonu ərazisində baş verən yol-nəqliyyat hadisəsi zamanı xəsarət alan sürücülərdən biri sərxoş olub və onun avtomobil idarəetmə hüququ olmayıb".
Bunu oxu.az-a açıqlamasında Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) rəsmisi, polis polkovnik-leytenantı Mübariz Ağayev deyib.
"Tövlə kəndində baş verən hadisədə VAZ-2101 markalı, 27-BT-834 dövlət nömrə nişanlı avtomobilin sürücüsü Aqsif Yaşar oğlu Qəribli sükan arxasında sərxoş vəziyyətdə olub və onun avtomobil idarə etmə hüququ olmayıb.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, araşdırma aparılır. Hadisənin baş verməsində günahkar tərəfin kimliyini istintaq müəyyən edəcək.
BDYPİ bu hadisədə təqsirin kimdə olmasından asılı olmayaraq, nəqliyyat vasitələrinin sükanı arxasında sərxoş, eləcə də idarəetmə hüququ olmadan əyləşən şəxslərin əksər hallarda nəticəsi faciə ilə bitən kobud qayda pozuntularına yol verdiklərini bir daha xatırladır və bu kimi qanunazidd əməllərə meyilli olan şəxsləri ölüm və ağır xəsarətlərlə nəticələnən sözügedən hadisədən düzgün nəticə çıxarmağa çağırır",- deyə M.Ağayev bildirib.скачать dle 11.3

Водитель был пьян и без прав: детали смертельного ДТП в Габалинском районе
Один из пострадавших в результате дорожно-транспортного происшествия в Габалинском районе водителей был пьян и без прав.
Об этом сообщил Oxu.Az представитель Главного управления Государственной дорожной полиции (ГУГДП), полковник-лейтенант полиции Мубариз Агаев.
"При инциденте, случившемся в селе Тёвле, водитель автомобиля ВАЗ-2101 с государственным регистрационным знаком 27-BT-834 Агсиф Гарибли находился за рулем в нетрезвом состоянии и не имел права управления автомобилем.
По факту ДТП возбуждено уголовное дело, ведется расследование. Виновную сторону в происшествии установит следствие.
ГУГДП напоминает, что независимо от того, кто виноват в данном происшествии, лица, садящиеся за руль транспортных средств в нетрезвом состоянии, а также не имеющие права управления, в большинстве случаев допускают грубые нарушения правил, которые заканчиваются трагически, и призывает лиц, склонных к подобным противоправным действиям, сделать правильные выводы из данного происшествия, которого привело к смерти и тяжелым травмам", - заявил Мубариз Агаев.скачать dle 11.3