28.12.2024 13:50 1 362
Mask bu dəfə bəşəriyyət üçün təhlükənin Günəşdən gəldiyini iddia edib. Onun sözlərinə görə, nəhəng ulduzun genişlənməsi səbəbindən planetimizdə həyat sona çatacaq. Mask bildirib ki, buna görə də, bəşəriyyət ulduzlararası uçuşlar haqqında düşünməli və bunu mənimsəməlidir.
Qeyd edək ki, hələ 2017-ci ildə İlon Mask Yer kürəsinin təbii fəlakətlər təhlükəsi altında olduğunu və bəşəriyyətin tamamilə məhv olacağını deməyə başlayıb. Daha sonra o, yeganə çıxış yolunun Marsı koloniyalaşdırmaq olduğunu bildirib. Amerikalı iş adamı çox gec olmadan evləri, mənzilləri satmağa və kosmosa köçmək üçün pul toplamağa çağırıb.скачать dle 11.3

28.12.2024 13:50 1 365
Маск утверждает, что на этот раз угроза для человечества исходит от Солнца. По его словам, жизнь на нашей планете закончится из-за расширения громадной звезды. Маск заявил, что это еще один повод, чтобы задуматься человечеству и освоить межзвёздные перелеты.
Отметим, что еще в 2017 году Илон Маск начал рассказывать, что Земле угрожают стихийные бедствия, а человечество полностью вымрет. Позже он заявил, что единственный выход - это колонизировать Марс. Американский бизнесмен призывал продавать дома, квартиры и собирать деньги для космического переселения, пока не поздно.скачать dle 11.3