Prezident İlham Əliyev təyyarə qəzasına görə Rusiya səfərini yarımçıq qoydu
Bu gün Sankt-Peterburq şəhərində keçiriləcək MDB üzv ölkələri dövlət başçılarının qeyri-rəsmi Zirvə görüşündə iştirak etmək üçün Rusiya Federasiyasına səfərə yola düşən Prezident İlham Əliyevə Rusiya hava məkanında olarkən baş vermiş təyyarə qəzası haqqında məruzə edilib və dövlət başçısı dərhal geri dönmək barədə tapşırıq verib.
Bu barədə Prezientin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, təyyarədə olarkən dövlət başçısı tərəfindən qəzanın səbəblərinin araşdırılması və təxirəsalınmaz tədbirlərin görülməsi üçün aidiyyəti dövlət qurumlarına lazımı tapşırıqlar verib.
Baş vermiş təyyarə qəzası ilə əlaqədar məsələlər dövlət başçısının nəzarəti altındadır.
Qeyd edək ki, bu gün səhər saatlarında Bakıdan Qroznıya uçan, AZAL-a məxsus təyyarə qəzaya uğrayıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев возвращается в Азербайджан в связи с крушением самолета AZAL
Президенту Ильхаму Алиеву, направлявшемуся в Российскую Федерацию для участия в неформальном саммите глав государств СНГ, который должен был состояться сегодня в Санкт-Петербурге, во время нахождения в воздушном пространстве России было доложено об авиакатастрофе, и глава государства немедленно дал указание вернуться.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, находясь на борту самолета, глава государства дал необходимые поручения соответствующим государственным органам для расследования причин аварии и принятия неотложных мер.
Вопросы, связанные с произошедшей авиакатастрофой, находятся под контролем главы государства.скачать dle 11.3