Moskvanın və bütün Rusiyanın patriarxı Prezident İlham Əliyevə zəng edib
Moskvanın və bütün Rusiyanın patriarxı Kirill dekabrın 24-də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
President.az xəbər verir ki, Patriarx Kirill dövlət başçısına ad günü münasibətilə təbriklərini çatdırıb.
Söhbət zamanı Azərbaycan ilə Rusiya arasında əməkdaşlığın uğurla inkişaf etdiyi vurğulanaraq, humanitar sahədə əlaqələrimizin bu işə töhfə verdiyi qeyd olunub.
Patriarx Kirillin Azərbaycana səfərlərinin humanitar əməkdaşlığın möhkəmlənməsində rolu vurğulanıb.
Telefon söhbəti zamanı ölkələrimizdə dini-mənəvi dəyərlərin qorunub saxlanılması ilə bağlı işlərin uğurla həyata keçirildiyi bildirilib.скачать dle 11.3

Патриарх Московский и Всея Руси Кирилл позвонил Президенту Ильхаму Алиеву
24 декабря патриарх Московский и Всея Руси Кирилл позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, патриарх Кирилл поздравил главу государства с днем рождения.
Президент Ильхам Алиев поблагодарил за проявленное внимание и поздравление.
В ходе беседы было подчеркнуто успешное развитие сотрудничества между Азербайджаном и Россией, отмечен вклад в это дело наших связей в гуманитарной сфере.
Была подчеркнута роль визитов патриарха Кирилла в Азербайджан в укреплении гуманитарного сотрудничества.
В ходе телефонного разговора было отмечено успешное осуществление работ, связанных с сохранением религиозно-духовных ценностей в наших странах.скачать dle 11.3