Dənizkənarı Milli Parkda dənizdə batma təhlükəsi olan şəxs xilas edilib - VİDEO
Bildirilib ki, FHN-in "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Səbail rayonunda yerləşən Dənizkənarı Milli Park ərazisində bir nəfərin dənizdə batma təhlükəsinə düşməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal hadisə yerinə FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin "Bakı-bulvarı" dalğıc-axtarış qrupu cəlb edilib.
Həyata keçirilən operativ xilasetmə əməliyyatı sayəsində dənizdə batma təhlükəsində olan vətəndaş - 2003-cü il təvəllüdlü Samir Abdullayev dalğıclar tərəfindən xilas edilib.скачать dle 11.3

Водолазы спасли тонувшего в Бакинской бухте мужчину - ВИДЕО
Как передает Median.Az со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана, на горячую линию 112 ведомства поступила информация о том, что в акватории Приморского национального парка в Сабаильском районе столицы один человек столкнулся с угрозой утопления.
В связи с сообщением на место происшествия была немедленно направлена водолазно-поисковая группа "Баку-бульвар" Государственной службы по надзору за маломерными судами и спасению на водах МЧС.
Благодаря оперативным действиям водолазы спасли тонувшего в море Самира Абдуллаева (2003 г.р.).скачать dle 11.3