DYP əlverişsiz hava şəraiti ilə bağlı yol hərəkəti iştirakçılarına müraciət edib
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) əlverişsiz hava şəraiti ilə bağlı yol hərəkəti iştirakçılarına müraciət edib.
Bu barədə BDYPİ məlumat yayıb.
Müraciətdə bildirilib ki, sinoptiklərin verdiyi məlumata əsasən, bu gündən başlayaraq dekabrın 15-dək ölkə ərazisində havanın temperaturunun aşağı enəcəyi, Bakıda və Abşeron yarımadasında külək müşahidə olunan yağış yağacağı gözlənilir.
BDYPİ verilən xəbərdarlıqla əlaqədar yollarda yarana biləcək fəsadların qarşısının alınması üçün hərəkət iştirakçılarına müraciət edərək onlara yola çıxarkən ehtiyatlı olmağı, yol hərəkəti qaydalarına ciddi riayət etməyi, sürücülərdən sürət həddini hava şəraitinə uyğun seçməyi, külək tutan açıq ərazilərdə ehtiyatlı olmağı, yağışlı havada daha çox ara məsafəsi saxlamağı, qəfil manevr və ya kəskin tormozlama etməkdən çəkinməyi tövsiyə edir.
"Həftəsonu səfərə çıxmağa hazırlaşan hərəkət iştirakçılarından magistral yollarda əlverişsiz hava şəraitinin yarada biləcəyi çətinlikləri nəzərə almaq, əvvəlcədən ehtiyat tədbirləri görmək xahiş olunur", - deyə məlumatda bildirilib.скачать dle 11.3

Дорожная полиция обратилась к водителям с призывом
Главное управление Государственной дорожной полиции (ГУГДП) обратилось к участникам дорожного движения в связи с неблагоприятными погодными условиями, передает Median.Az.
В сообщении отмечается, что согласно информации синоптиков, начиная с сегодняшнего дня до 15 декабря на территории Азербайджана ожидается понижение температуры воздуха, в Баку и на Абшеронском полуострове возможны дожди с ветром.
"В связи с предупреждением ГУГДП обращается к участникам движения с призывом быть осторожными при выезде на дорогу, строго соблюдать правила дорожного движения, водителям рекомендуется выбирать скоростной режим в соответствии с погодными условиями, быть осторожными на открытых ветру территориях, соблюдать достаточную дистанцию в дождливую погоду, избегать резких маневров и торможений.
Участников движения, планирующих поездку на выходные, просим учитывать трудности, которые могут возникнуть на магистральных дорогах из-за неблагоприятных погодных условий, и заранее принять меры предосторожности", - говорится в информации ГУГДП.скачать dle 11.3