Bakıda daha bir ərazidə avtobus zolağı ilə bağlı yol nişanı quraşdırılıb
Bakının Azadlıq və Bülbül prospektlərində, Şəmsi Bədəlbəyli və Rəşid Behbudov küçələrində təşkil edilən avtobus zolağının saat 07:00–22:00 aralığında qüvvədə olma vaxtını bildirən yol nişanı quraşdırılıb.
Bu barədə “Report” Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinə (AYNA) istinadən xəbər verir.
Beləliklə, sözügedən prospektdə və küçədə digər nəqliyyat vasitələrinin zolağa daxil olması ilə bağlı qadağa yalnız nişanda göstərilən saatlarda qüvvədədir.
Avtobus zolağına qaydalardan kənar daxil olan şəxslərə 100 manat məbləğində cərimə və 2 bal müəyyən edilib.
"İctimai nəqliyyat istifadəçilərinin rahat, maneəsiz və əlavə vaxt itkisinə məruz qalmadan daşınmasına şərait yaradan zolaqların əhəmiyyətini nəzərə alaraq hərəkət iştirakçılarını qaydalara riayət etməyə çağırırıq. Mərhələli şəkildə digər küçə və prospeklərdə də avtobus zolağının qüvvədə olma vaxtını bildirən yol nişanları quraşdırılacaq", - deyə agentlik bəyan edib.скачать dle 11.3

В Баку на проспектах Азадлыг и Бюльбюля, улицах Шамси Бадалбейли и Рашида Бейбутова установлены дорожные знаки, указывающие время действия ограничений на выезд на автобусную полосу (с 07:00 до 22:00).
Как сообщает Report со ссылкой на Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта, запрет на выезд транспортных средств на эту автобусную полосу действует только в часы, указанные на знаке.
Водители автотранспортных средств, выехавшие на автобусную полосу в неразрешенное время, штрафуются на сумму 100 манатов и 2 балла.
В ведомстве отметили, что дорожные знаки с указанием времени действия автобусной полосы будут поэтапно установлены и на других улицах и проспектах.