Ermənistanda 44 günlük müharibədə oğurlanan silah-sursatların bir qismi tapıldı
Ermənistanın paytaxtı İrəvanın Malatiya-Sebastiya rayonunda 44 günlük müharibə zamanı oğurlanan silah-sursatların bir qismi tapılıb.
Bu barədə Median.Az "Shamshyan.com"a istinadən xəbər verir.
Qeyd edilir ki, Daxili İşlər Nazirliyinin İctimai Polis Baş İdarəsinə 44 günlük müharibədən sonra cəbhədən gətirilən və bağa atılan silah və sursat barədə məlumat daxil olub. Polis əməkdaşları su kəməri yaxınlığında 1,5 km radiusda çoxlu sayda silah-sursatlar aşkarlayıblar.
Məlumata görə, 9 ədəd tapança, 9 tüfəng, 1 ədəd avtomat, 1 086 müxtəlif çaplı güllə, 21 qumbara, 11 partlayıcı maddə, habelə digər silah-sursat aşkarlanıb.
Faktla bağlı Malatiya-Sebastiya İnzibati Dairəsinin İstintaq İdarəsində cinayət işi başlanıb.скачать dle 11.3

В Армении обнаружена часть оружия и боеприпасов, похищенных во время 44-дневной войны
В столице Армении, Ереване, обнаружена часть оружия и боеприпасов, похищенных во время 44-дневной войны.
Об этом Median.Az сообщает со ссылкой на shamshyan.com.
Отмечается, что в отделение Малатии Главного управления общественной полиции МВД Армении поступила информация о незаконном хранении гражданином оружия и боеприпасов.
Согласно полученной информации, после 44-дневной войны на территорию, прилегающую к линии фронта, было доставлено оружие и боеприпасы, которые затем спрятали на участке вблизи водопровода. На площади радиусом 1.5 км сотрудники полиции обнаружили большое количество оружия и боеприпасов.
В числе изъятого - 9 пистолетов, 9 винтовок, 1 автомат, 1 086 патронов различного калибра, 21 граната, 11 единиц взрывчатых веществ, а также другие виды оружия и боеприпасов.
По факту в Следственном управлении Малатия-Себастия административного района возбуждено уголовное дело.скачать dle 11.3