Keçmiş "Azərsu" ASC-nin sabiq vəzifəli şəxsi hakim qarşısında
Rüşvət almaqda təqsirləndirilən Suraxanı rayon Sukanal İdarəsinin sabiq rəisi Mehman Həşimovun cinayət işinin ilk məhkəmə hazırlıq iclası keçirilib.
Oxu.az-ın məlumatına görə Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Rasim Sadıqovun sədrliyi ilə keçirilən ilk hazırlıq iclasında təqsirləndirilənin anket məlumatları dəqiqləşdirilib.
Onun barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbiri dəyişdirilmədən qüvvədə saxlanılıb. Cinayət işinin məhkəmə istintaqına verilməsi ilə bağlı qərar qəbul edilib. Məhkəmənin növbəti iclası noyabrın 27-nə təyin edilib.
Qeyd edək ki, Mehman Haşımov ləğv edilmiş "Azərsu" ASC-nin yerli şöbələrində həyata keçirilmiş kompleks yoxlamalar nəticəsində tutduğu vəzifəsindən azad edilib. O, vəzifə səlahiyyətlərindən istifadə edərək külli miqdarda rüşvət almaqda təqsirli bilinərək barəsində materiallar toplanaraq ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Бывший чиновник ОАО "Азерсу" предстал перед судом
Состоялось первое подготовительное судебное заседание по уголовному делу бывшего начальника Сураханского районного управления водоканала Мехмана Гашимова, обвиняемого в получении взятки.
На заседании под председательством судьи Бакинского суда по тяжким преступлениям Расима Садыгова были уточнены анкетные данные обвиняемого.
Избранная в отношении его мера пресечения в виде ареста оставлена без изменения. Принято решение о передаче уголовного дела на судебное расследование. Следующее заседание суда назначено на 27 ноября.
Отметим, что Мехман Гашимов был освобожден от занимаемой должности в результате комплексных проверок, проведенных в местных отделениях упраздненного ОАО "Азерсу". Он обвиняется в получении крупной взятки с использованием должностных полномочий.