Keçmiş arvadını azyaşlı oğlunun gözləri qarşısında öldürmək istəyən şəxsə AĞIR CƏZA
Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsində keçmiş arvadını öldürməyə cəhd etməkdə təqsirləndirilən Ramil İmanovun cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Dadaş İmanovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə R.İmanov 16 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, hadisə ötən il iyulun 1-də Gəncə şəhəri ərazisində qeydə alınıb.
Belə ki, 1989-cu il təvəllüdlü Ramil İmanovun şəhərin Məhsəti qəsəbəsində yerləşən fərdi yaşayış evlərindən birində şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaranmış mübahisə zamanı keçmiş arvadı, 1988-ci il təvəllüdlü Şəhla Bayramovaya azyaşlı oğlunun gözləri qarşısında bıçaqla xəsarətlər yetirərək qəsdən öldürməyə cəhd edib.
Ramil İmanova Cinayət Məcəlləsinin 29, 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla adam öldürməyə cəhd) maddəsi ilə ittiham elan edilib və barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilməklə cinayət işi baxılması üçün aidiyyəti üzrə Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.скачать dle 11.3

Объявлен суровый приговор обвиняемому в попытке убийства бывшей жены на глазах у малолетнего сына
Как сообщает pravda.az, приговор был объявлен на процессе под председательством судьи Дадаша Иманова.
Суд приговорил Р.Иманова к 16 годам и 6 месяцам лишения свободы.
Отметим, что инцидент произошел 1 июля 2023 года в Гяндже.
В одном из частных домов, расположенных в поселке Мехсети, Р.Иманов (1989 г.р.) пытался убить бывшую жену Шахлу Байрамову (1988 г.р.) на почве возникшего между ними конфликта, нанеся ей ножевые ранения на глазах у малолетнего сына.
Р.Иманову было предъявлено обвинение по статье 29, 120.2.4 (покушение на умышленное убийство, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики. Он был арестован, а уголовное дело направлено на рассмотрение в Гянджинский суд по тяжким преступлениям.