Azərbaycana vərəm əleyhinə yeni dərman vasitələri gətiriləcək - FOTO
"Trend" xəbər verir ki, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) İnnovasiya və Təchizat Mərkəzi dərman vasitələrinin satın alınması ilə bağlı tender elan edib.
Qurum sözügedən işlərin icrasını "BIOPHARM" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə həvalə edib və onunla dəyəri 1 867 316.72 AZN (1 milyon 867 min 316 manat 72 qəpik) dəyərində müqavilə bağlayıb.
Beləliklə, vərəmlə mübarizə üzrə Tədbirlər Proqramına əsasən, ölkəyə gətiriləcək dərman vasitələrinin siyahısını təqdim edirik:скачать dle 11.3

В Азербайджан будут поставлены новые противотуберкулезные препараты - ФОТО
Согласно Программе мероприятий по борьбе с туберкулезом, в Азербайджан будут поставлены новые лекарства.
Как сообщает Trend, Центр инноваций и снабжения Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) объявил тендер на закупку лекарственных средств.
Организация поручила выполнение указанных работ ООО BIOPHARM и заключила с ним контракт на сумму 1 млн 867 тыс. 316 манатов 72 гяпика.
Представляем список лекарственных средств, которые будут поставлены в страну в соответствии с Программой мероприятий по борьбе с туберкулезом.