Ermənistanda bir neçə yüksəkvəzifəli məmur istefa verib
Erməni sosial şəbəkələri baş naziri Nikol Paşinyanın hökumətin tərkibində təmizləmələr həyata keçirdiyini yazır.
Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, baş nazir bu gün sərt söhbət etdiyi ərazi idarəetmə naziri Qnel Sanosyan və Dövlət Gəlirləri Komitəsinin rəhbəri Rustam Balasyan istefa ərizələrini təqdim ediblər.
Qeyd olunur ki, daxili işlər naziri Vahe Kazaryan, İstintaq Komitəsinin rəhbəri Argişti Kyaramyan da istefa verib.
Bu məlumatlar hələlik rəsmi təsdiqini tapmayıb.
İstefaların Paşinyanın Nazirlər Kabinetinin iclasında təhlükəsizlik qüvvələrini bu yaxınlarda danlamasından sonra baş verdiyi bildirilir.скачать dle 11.3

Министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян и руководитель Комитета государственных доходов Рустам Бадасян подали заявления об отставке после жесткого разговора с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Отмечается, что Бадасян и Саносян были вызваны на экстренную встречу с главой правительства.
Также сообщается, что в отставку подал и глава МВД Ваге Казарян. Кроме того, примеру коллег последовал руководитель Следственного комитета Аргишти Кярамян.
Официального подтверждения громких отставок пока нет. Решение премьер-министра ожидается в ближайшее время.
Подчеркивается, что это все происходит после недавнего "разноса", устроенного Пашиняном силовикам в ходе заседания Кабмина.