Milli Məclis Zəfər Günü münasibətilə İlham Əliyevi və Mehriban Əliyevanı təbrik edib
Milli Məclis 8 Noyabr - Zəfər Günü münasibətilə Prezident İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanı təbrik edib.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Parlamentin bugünkü plenar iclasında təbrik nitqi səsləndirib.
"8 Noyabr zəfəri sayəsində əzəli torpaqlarımızın işğalına son qoyulması təkcə bizim üçün deyil, türk dövlətləri və bütün dünya üçün önəmli hadisədir. Bununla da son 30 ildə erməni qəsbkarlığı və etnik təmizləməyə son qoyuldu və Azərbaycan tarixində yeni dövr başladı.
Biz bu şanlı tarixi qəlbimizdə əbədi yaşadacağıq. Hazırda bölgədə sülh prosesi istiqamətində Ermənistanla sülh prosesi davam edir. Təzyiqlərə baxmayaraq, sülh gündəliyi Azərbaycanın iradəsi ilə addım-addım irəliləyir.
Ona görə də tarixi qələbəni bizə bəxş edən Ali Baş Komadan İlham Əliyevi və silahlı qüvvələrə təşəkkür edir və onları təbrik edirik. Prezident İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya təbrik məktubu ünvanlayaraq onlara dərin fəaliyyətlərində onlara yeni uğurlar arzu edirik", - spiker əlavə edib.

Милли Меджлис поздравил Ильхама Алиева и Мехрибан Алиеву с Днем Победы
Милли Меджлис поздравил Президента Азербайджана Ильхама Алиева и Первого вице-президента Мехрибан Алиеву с 8 Ноября - Днем Победы.
На сегодняшнем пленарном заседании парламента спикер Сахиба Гафарова выступила с поздравительной речью.
"Победа, положившая конец оккупации наших исконных земель, является важным событием не только для нас, но и для тюркских государств, и всего мира. Этим был положен конец армянской агрессии и этническим чисткам последних 30 лет, и в истории Азербайджана началась новая эпоха.
Благодарим и поздравляем Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева и Вооруженные силы, которые подарили нам историческую победу. Направляя поздравительное письмо Президенту Ильхаму Алиеву и Первому вице-президенту Мехрибан Алиевой, желаем им новых успехов в их деятельности", - добавила спикер.