Bakıda müğənnini qətlə yetirən musiqiçinin cəzası azaldıldı
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində qətl törətməkdə təqsirləndirilən Rəsul Ağazadənin barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Cavid Hüseynin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Qərara əsasən, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin çıxardığı 16 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrumetmə hökmü dəyişdirilib, onun cəzası 15 il 6 aya endirilib.
Xatırladaq ki, cinayət hadisəsi ötən ilin aprelində Bakının Nərimanov rayonunda, zərərçəkmiş şəxsin yaşadığı evdə baş verib. Məhkəmədə cinayətin tamah niyyəti ilə törədildiyi məlum olub.
Rəsul Ağazadə Namik İsrafilovu qətlə yetirdikdən sonra ona məxsus iki ədəd mobil telefonu götürərək hadisə yerindən uzaqlaşıb. Təqsirləndirilən şəxs daha sonra bu telefonlardan birini 60 manata satıb və pulu şəxsi ehtiyaclarına sərf edib. Rəsul Ağazadə məhkəmədə elan edilmiş ittiham üzrə özünü təqsirli bilməyib. O qeyd edib ki, musiqi ilə məşğul olub, zərərçəkmiş Namik İsrafilov da müğənni imiş, "YouTube"da mahnıları var.
Qeyd edək ki, məhkəmədə zərərçəkmiş şəxsin hüquqi varisi kimi qardaşı Nurlan İsrafilov çıxış edib. O, qardaşının öldürülməsi ilə bağlı heç kimdən şikayəti və tələbi olmadığını bildirib.скачать dle 11.3

15.5 лет тюрьмы за убийство и кражу: музыкант расправился с коллегой ради наживы
Как сообщает pravda.az, на процессе под председательством судьи Джавида Гусейна было зачитано решение, согласно которому приговор Бакинского суда по тяжким преступлениям о лишении свободы сроком на 16 лет 6 месяцев был изменен, срок наказания снижен до 15 лет 6 месяцев.
Напомним, что преступление произошло в апреле прошлого года в Наримановском районе Баку, в доме, где проживал потерпевший. В суде выяснилось, что деяние было совершено из корыстных побуждений.
После убийства Намика Исрафилова Р.Агазаде забрал принадлежащие ему два мобильных телефона и скрылся с места происшествия. Позже обвиняемый продал один из этих телефонов за 60 манатов и потратил деньги на личные нужды. В суде Расул Агазаде не признал себя виновным в предъявленном обвинении. Он отметил, что занимался музыкой, а Н.Исрафилов тоже был певцом и публиковал песни на YouTube.
Отметим, в суде в качестве правопреемника потерпевшего выступил его брат Нурлан Исрафилов. Он заявил, что не имеет никаких претензий и требований в связи с убийством брата.