Bacısı ilə birgə baldızının evindən 82 minlik oğurluq edən qadının şikayəti təmin edilmədi
Ali Məhkəmədə oğurluqda təqsirləndirilən Sevinc Bağırova və onun bacısı Bağçagül Əliyevanın barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Nazim Mövsümovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub. Qərara əsasən, şikayət təmin edilməyib.
Şəki Apellyasiya Məhkəməsinin qərarına əsasən, təqsirləndirilən şəxslərin apellyasiya şikayətləri təmin edilməyib, zərərçəkmiş şəxs tərəfindən verilmiş apellyasiya şikayəti qismən təmin olunub, Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin çıxardığı hökm dəyişdirilib.
Belə ki, Sevinc Bağırovanın 5 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzası 6 il 6 ay müddətinə, Bağçagül Əliyevanın isə 5 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzası 6 il müddətinə artırılıb.
İttihama görə, Sevinc Bağırova bacısı Bağçagül Əliyeva ilə birlikdə qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs halında baldızı, zərərçəkmiş Vəsilə Bağırovanın yaşadığı evin həyətində olan sandıqda və evin otağındakı şüşəli dolabda saxladığı ümumilikdə 81 953 manat pulu 2021-ci ilin oktyabr ayının 10-dan 2022-ci ilin aprel ayının 18-nə qədər olan müddətdə oğurlayıb.
Daha sonra hər iki bacı zərərçəkmişin şikayəti əsasında saxlanılıb və onların barəsində Cinayət Məcəlləsinin 177.3.2-ci (oğurluq, külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

В Азербайджане сестры обокрали невестку на более чем 80 000 манатов
В Верховном суде завершилось судебное заседание по кассационной жалобе на приговор обвиняемых в краже Севиндж Багировой и ее сестры Багчагюль Алиевой.
Как сообщает pravda.az, решение было зачитано на процессе под председательством судьи Назима Мовсумова.
На основании решения Шекинского апелляционного суда апелляционные жалобы обвиняемых не были удовлетворены, а апелляционная жалоба потерпевшей была частично удовлетворена, приговор Шекинского суда по тяжким преступлениям был изменен.
Так, С.Багирова была приговорена к 6 годам и 6 месяцам лишения свободы, а Б.Алиева - к 5 годам лишения свободы.
Согласно обвинению, в период с 10 октября 2021 года по 18 апреля 2022 года сестры в сговоре с группой лиц украли в общей сложности 81 953 маната у своей невестки Васили Багировой.
Позже обе женщины были задержаны на основании жалобы потерпевшей, им было предъявлено обвинение по статье 177.3.2 (кража с причинением крупного ущерба) Уголовного кодекса Азербайджана.