Erməniəsilli rusiyalı sabiq redaktorun adı terrorçu siyahısına salınıb
Rusiyanın tələbə onlayn-nəşri - DOXA-nın sabiq redaktoru Armen Aramyan ekstremistlər və terrorçular reyestrinə daxil edilib.
Rusiya KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Maliyyə Monitorinqi üzrə Federal Xidmət məlumat yayıb.
Daha əvvəl o, beynəlxalq axtarışa verilib.
Məlumata görə, 2022-ci ildə Moskvada məhkəmə DOXA nəşrinin redaktorları - Armen Aramyan, Natalya Tışkeviç, Alla Qutnikova və Vladimir Metelkini yetkinlik yaşına çatmayanlar arasında təbliğat aparmaqda təqsirli bilib və onları iki il islah işlərinə məhkum edib.
İş materiallarına görə, onlar yetkinlik yaşına çatmayanları icazəsiz aksiyalarda iştirak etməyə çağırıb və bununla onların həyatını təhlükəyə atıblar.скачать dle 11.3

Экс-редактора Doxa Армена Арамяна внесли в реестр экстремистов и террористов
Бывший редактор российского студенческого онлайн-издания DOXA Армен Арамян включен в реестр экстремистов и террористов.
Как передает Median.Az со ссылкой на российские СМИ, об этом сообщили в Федеральной службе по финансовому мониторингу.
Ранее он был объявлен в международный розыск.
В 2022 году мировой суд в Москве признал редакторов издания Doxa Армена Арамяна, Наталью Тышкевич, Аллу Гутникову и Владимира Метелкина виновными в агитации среди несовершеннолетних и приговорил их к двум годам исправительных работ. Согласно материалам дела, они призывали несовершеннолетних принимать участие в несанкционированных акциях, чем подвергали их жизни опасности.скачать dle 11.3