Həbs olunan məmurun yeni cinayət əməlləri ortaya çıxdı
"Report" xəbər verir ki, rüşvət almaqda təqsirləndirilərək məhkəmənin hökmü ilə 8 il azadlıqdan məhrum olunan Elgün Abdullayevin yeni cinayət əməlləri ortaya çıxıb.
Belə ki, Elgün Abdullayevin vətəndaşlara qanunla müəyyən olunmuş qaydaları pozmaqla torpaq sahələri ayırdığı və həmin ərazilərdə tikintiyə qanunsuz icazə verdiyi məlum olub.
Bu səbəbdən onun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 314-2.1-ci (Ərazilərin zonalaşdırılması, tikintinin növü və miqyası ilə bağlı müfəssəl qaydaları və yaşayış məntəqələrində yanaşı sahələrdə tikinti aparılmasının əsas şərtlərini pozmaqla vəzifəli şəxs tərəfindən torpaq sahələrini tikinti üçün ayırma, tikinti və ya quraşdırma işlərinin aparılmasına icazə vermə, yaxud barəsində məlumatlandırma icraatı tətbiq edilən tikililərlə bağlı irad təqdim etməmə) maddəsi ilə ittiham verilib.
Onun barəsində cinayət işinin istintaqı başa çatdırılıb və baxılması üçün Lənkəran Şəhər Məhkəməsinə göndərilib.
Cinayət işi hakim Muradağa Qasımovun icraatına verilib.
Qeyd edək ki, Elgün Abdullayev 2022-ci ildə Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə İdarəsi Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyətində keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılmışdı. Onun vətəndaşlardan külli miqdarda rüşvət aldığı məlum olub. Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Elgün Abdullayev 8 il azadlıqdan məhrum edilib.скачать dle 11.3

Против бывшего главного архитектора Лянкярана возбуждено новое уголовное дело
Против бывшего главного архитектора Лянкярана Эльгюна Абдуллаева, который уже отбывает 8-летний срок за получение взятки, возбуждено еще одно уголовное дело.
Как сообщает Report, помимо коррупционных деяний он обвиняется в незаконном выделении земельных участков гражданам и выдаче разрешений на строительство в нарушение установленных законом правил.
В отношении Э.Абдуллаева выдвинуто обвинение по статье 314-2.1 (выделение должностным лицом земельных участков для строительства, выдача разрешения на проведение строительных или монтажных работ, либо не выражение замечания в связи со строениями, к которым применяется уведомительное производство, с нарушением детальных планов в связи с зонированием территорий, видом и масштабом строительства и основных условий ведения строительства на участках, прилегающих к населенным пунктам) Уголовного кодекса Азербайджана.
Расследование нового уголовного дела завершено, материалы переданы в Лянкяранский городской суд в производство судьи Мурадаги Гасымова.
Напомним, Эльгюн Абдуллаев был задержан в 2022 году в ходе операции в Лянкяранской городской администрации, проведенной Управлением по борьбе с коррупцией при Генпрокуратуре.
Было установлено, что он получал взятки от граждан. Лянкяранский суд по тяжким преступлениям приговорил Э.Абдуллаева к 8 годам лишения свободы.скачать dle 11.3