Azərbaycanda bir yolda hərəkət iki ay qismən məhdudlaşdırılacaq
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi hərəkətdə olan iriqabaritli və (və ya) ağırçəkili nəqliyyat vasitələrinin çəki və kütlə parametrlərini ölçən texniki vasitələrin (elektron tərəzilərin və çiplərin) ümumi istifadədə olan avtomobil yollarında quraşdırılması ilə əlaqədar yolda hərəkətin məhdudlaşdırılması barədə hərəkət iştirakçılarına (sürücülərə) müraciət edib.
Bu barədə Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, müraciətdə deyilir ki, Ələt-Astara-İranla dövlət sərhədi avtomobil yolunun 11,3-cü kilometrində (Xıdırlı ərazisi) quraşdırılması nəzərdə tutulan elektron tərəzi sistemi işlərinin başladılması ilə əlaqədar sabahdan başlayaraq təqribən 2 ay müddətində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinin qismən (fasilələrlə) məhdudlaşdırılaraq 500 metr məsafədə kənardankeçmə yolu ilə təşkil ediləcək.

На трассе Алят - Астара на 2 месяца ограничат движение
Начаты работы по установке системы электронных весов на 11.3-м километре автомобильной дороги Алят - Астара, ведущей к государственной границе с Ираном.
Работы будут проводиться в районе населенного пункта Хыдырлы и продлятся около 2 месяцев.
В связи с этим, начиная с завтрашнего дня, движение транспортных средств на данном участке трассы будет частично ограничено с перерывами. Для объезда зоны работ организуют временную дорогу протяженностью 500 метров.
Агентство призывает водителей с пониманием отнестись к временным неудобствам и соблюдать повышенную осторожность при проезде данного участка.скачать dle 11.3