Xaçmazda yolda daşla qətl törədən şəxsə nə qədər cəza verildi?
Gəncə Apellyasiya Məhkəməsində qətl törətməkdə təqsirləndirilən Yalçın Hüseynovun barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Elman Əhmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Xatırladaq ki, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Yalçın Hüseynov 17 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, 2023-cü il sentyabrın 15-də Xaçmaz rayonu ərazisində 1967-ci il təvəllüdlü Qərib Rzayevin öldürülməsi faktı üzrə rayon prokurorluğunda cinayət işi başlanıb.
İstintaqla 1996-cı il təvəllüdlü Yalçın Hüseynovun qeyd edilən tarixdə Gəndob-Xaçmaz-Yalama avtomobil yolunun Xaçmaz rayonu, Köhnə Xaçmaz kəndi ərazisindən keçən hissəsində Qərib Rzayevin baş nahiyəsinə yerdən götürdüyü daşla zərbələr vuraraq xuliqanlıq niyyəti ilə qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Yalçın Hüseynova Cinayət Məcəlləsinin 120.2.2 (xuliqanlıq niyyəti ilə qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə yekun ittiham elan edilməklə, barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

Убийство в Хачмазском районе: суд не пожалел обвиняемого
По информации pravda.az, решение было объявлено на процессе под председательством судьи Эльмана Ахмедова.
Напомним, Сумгайытский суд по тяжким преступлениям приговорил Я.Гусейнова к 17 годам лишения свободы.
Отметим, что по факту убийства 15 сентября 2023 года в Хачмазском районе Гариба Рзаева (1967 г.р.) в местной прокуратуре было возбуждено уголовное дело.
В ходе следствия было установлено, на участке автодороги Гендоб - Хачмаз - Ялама, проходящем через территорию села Кёхне Хачмаз Хачмазского района, Ялчин Гусейнов (1996 г.р.) убил Гариба Рзаева, нанеся ему из хулиганских побуждений удары камнем по голове.
Я.Гусейнову было предъявлено окончательное обвинение по статье 120.2.2 (умышленное убийство, совершенное из хулиганских побуждений) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики. По решению суда в отношении обвиняемого была избрана мера пресечения в виде ареста.